מזכיר ההגנה החדש: יש לשים קץ לכל המלחמות ולשוב הביתה

נשיא ארה״ב היוצא, דונלד טראמפ, מינה את איש אמונו כריסטופר מילר לאחר שפיטר את מזכיר ההגנה הקודם. דברי מילר הם הסימן הראשון למדיניות שטראמפ עשוי לנקוט בה בתקופה הקרובה

מזכיר ההגנה החדש של ארה״ב, כריסטופר מילר. צילום: Tom Williams/Pool via REUTERS

פחות משבוע לאחר שנכנס לתפקידו כשר ההגנה, פרסם כריסטופר מילר את הצהרתו הראשונה, כי יש לשים קץ למלחמות. "על כל המלחמות להיפסק, הגיע הזמן לשוב הביתה". מילר, שכיהן בעבר כמנהל המרכז הלאומי ללוחמה בטרור, נכנס לנעליו של מארק אספר, שפוטר על ידי הנשיא.

מילר הצהיר כי יבצע את אחת מהבטחותיו המוקדמות של הנשיא טראמפ, והיא להקטין את היקף הכוחות הצבאיים בעיראק ובאפגניסטן. "איננו עם של מלחמות", אמר מילר. "מלחמה היא אנטי-תזה לכל מה שאנו דוגלים בו ולערכים שעליהם לחמו אבותינו. כל המלחמות חייבות להיפסק".

על פי ידיעה באתר Military.com, דבריו של מילר הם הסימן הראשון למדיניות שהנשיא טראמפ עשוי לנקוט בה בחודשים הבאים. בדבריו, הביע מילר כבוד למוסדות ההגנה והצבא "ולקרבנות שהקריבו אלפי גברים ונשים שהיו מוצבים במזרח התיכון מאז 11 בספטמבר. שימת קץ למלחמות דורשת עשיית פשרות ושותפויות. עשינו את כל זה, ועתה הגיע הזמן לחשוב הביתה".

אולי יעניין אותך גם

המשחתת ״דונלד קוק״. צילום: חיל הים האמריקני

אזהרה לרוסיה: ארה"ב שולחת משחתות לים השחור

זאת נוכח ההתעצמות הצבאית והימית הרוסית מול אוקראינה. הצי האמריקני פועל דרך קבע באזור, אך שיגור ה״דונלד קוק״ וה״רוזוולט״ נועד לשגר מסר למוסקבה שארה״ב עוקבת אחר ההתפתחויות