רוסיה מקימה בסודן מרכז לוגיסטי ומספנת שיפוצים

ממשלת סודן תספק לרוסיה תשתיות נמל וקרקע, ובמרכז הלוגיסטי יוכלו לעגון ארבע אניות, כולל גרעיניות. רוסיה גם משקיעה בפיתוח הבסיס הימי בסוריה. טאס״ס: ״רוסיה חוזרת לעולם האוקיאנוסים״

רוסיה מקימה בסודן מרכז לוגיסטי ומספנת שיפוצים

הצוללת הגרעינית הרוסית K-266 Orel  במהלך שייט ראווה. צילום: Sputnik/Alexei Druzhinin/Kremlin via REUTERS

רוסיה תקים בסודן מרכז לוגיסטי ימי וכן מספנת שיפוצים, כך נקבע בהסכם חדש בין שתי המדינות שעליו חתם ראש ממשלת רוסיה מיכאיל מישוסטין ב-6 בנובמבר. המידע פורסם רק עתה.

על פי דיווח באתר Global Defense News, המרכז הלוגיסטי הימי יעסיק 300 אנשי צבא ואזרחים, ויוכלו לעגון בו עד ארבע אניות, כולל גרעיניות. ממשלת סודן תספק לרוסיה תשתיות נמל וקרקע להקמת המבנים, ללא תשלום. בחוזה נכתב כי רוסיה תורשה להעביר ציוד צבאי דרך נמלי סודן, כולל חימוש וחומרים, עבור הבנייה.

המרכז הלוגיסטי יהיה הראשון מסוגו של רוסיה באפריקה. לפני כמה שנים, ניסתה רוסיה להקים בסיס ימי בג'יבוטי, שם יש נוכחות סינית ואמריקנית, אך מאמציה לא עלו יפה.

עוד בנושא ההתעצמות של רוסיה: העיתון הרוסי נוואסימיה גזטה דיווח שמוסקבה מתכננת להשקיע 41.5 מיליון דולר בפיתוח הבסיס הימי שלה בטרטוס, סוריה. הכתב לענייני הגנה של סוכנות הידיעות הרוסית טאס״ס, דמיטרי ליטבינין, כתב בהקשר זה כי "רוסה חוזרת לעולם האוקיאנוסים", וכי הספינות הגרעיניות של הצי הרוסי יוכלו להשתמש במרכז הלוגיסטי החדש שיוקם בסודן כאתר מנוחה לצוותים הרוסיים.

אולי יעניין אותך גם