"כלכלות אפריקה צריכות לייצר רווחים משוק הסייבר" 

קולונל דיוויד קנמוגייר, מנהל הרשות הלאומית לאבטחת סייבר (NCSA), רואנדה, מסביר בכנס סייברטק אפריקה מדוע הסייבר חשוב להתפתחות הדור הצעיר ביבשת 

"אנחנו רואים צורך בהגנה על תשתיות קריטיות באפריקה", אומר קולונל דיוויד קנמוגייר, מנהל הרשות הלאומית לאבטחת סייבר (NCSA), רואנדה, במסגרת כנס סייברטק אפריקה. 

"צריך להסתכל על אפריקה כמכלול בהיבט הסייבר. אנחנו צריכים לשלב את הדור הצעיר בתפקידים עם שכר גבוה. בלי זה, יהיה לנו קשה לטפח את הדור הצעיר ביבשת. עד שנת 2050 האוכלוסיה באפריקה אמורה להגיע ל1.3 מיליארד. אוכלוסיה כה גדולה תלויה בתשתיות מחשוב ובהגנת סייבר לצורך העתיד של הדור הצעיר.

"אפריקה צריכה לייצר דיבידנד דיגיטלי לדור הצעיר. הפוקוס צריך לעבור מסייבר כתחום IT, לסייבר כתחום תעסוקה. יצירת שירותים דיגיטליים ותשתית מחשוב חסינה. יהיה צורך בהגנה על מערכות המחשוב והתקשורת. אפריקה צריכה להפוך מצרכן של שירותי סייבר, ליצרנית של מקומות עבודה בסייבר. צריך לבנות אקוסיסטם אפריקאי שיאפשר לכלכלות אפריקה לייצר רווחים מתחום הסייבר. להיות חלק מהעולם בהקשר זה. 

"נדרשים הון אנושי, תשתיות וחסינות בסייבר. לצורך כך עלינו לבנות שותפיות בעולם עם מדינות וארגונים. בשוק הסייבר אי אפשר להצליח לבד, אלא באמצעות שיתוף פעולה. כנס כמו סייברטק אפריקה מייצר שיח בכיוון זה."  

אולי יעניין אותך גם