גנץ נפגש עם רה״מ רומניה

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי נפגש עם ראש ממשלת רומניה ושר ההגנה הרומני, והצהיר: "נגביר את שיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות"

צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ נפגש הבוקר (ד') עם ראש ממשלת רומניה, לודביק אורבן, במסגרת ביקורו הרשמי בישראל ביחד עם משלחת שרים מממשלתו. את שר הביטחון ליוו שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ ושרת התיירות אורית פרקש הכהן, אשר פגשו את חברי ממשלת רומניה, שר ההגנה הרומני ניקולאי איונל צ'וקה, שר החוץ הרומני בוגדן אורסקו, ושר החקלאות הרומני ניקיטה אדריאן אורוס.

אורבן, גנץ וחברי המשלחות דנו בחיזוק היחסים הטובים והידידות בין המדינות, בהתפתחויות האזוריות בעקבות הסכמי אברהם ובמיזמים משותפים אפשריים להחלפת מידע בנוגע למאבק בקורונה. על רקע מתקפות הטרור האחרונות באירופה, דנו הצדדים על הצורך לפעול בנחישות ולהדק את שיתוף פעולה בין האיחוד האירופי לישראל כדי להתמודד עם עלייתם של כוחות קיצוניים.

לאחר מכן נפגש שר הביטחון גנץ עם שר ההגנה הרומני ניקולאי איונל צ'וקה, ודן עימו בשיתופי הפעולה הביטחוניים בין המדינות. השניים ביקרו בתערוכה של התעשיות הביטחוניות הישראליות בה הוצגו פיתוחים חדשים, ושוחחו על הזדמנויות קידום הרכש שעל הפרק.

אולי יעניין אותך גם