כתב אישום: אזרח רוסי הונה אמריקאים בהיקף משוער של 100 מליוני דולרים 

כתב אישום בארה"ב חושף כי במהלך למעלה מעשור, אלכסנדר ברובקו, אזרח רוסי, הונה אמריקאים באמצעות גניבת פרטים אישיים 

bigstock

אזרח רוסי נידון ב -30 באוקטובר לשמונה שנות מאסר בגין תפקידו בהפעלת תוכנית מתוחכמת לגניבת מידע אישי וכלכלי רגיש שהביאה להפסד משוער של מעל 100 מיליון דולר.

אלכסנדר ברובקו, בן 36, לשעבר מצ'כיה, הודה בפברואר באשמת קשירת קשר לביצוע הונאות בנקאיות. על פי מסמכי בית המשפט, ברובקו היה חבר פעיל בכמה פורומים מקוונים המיועדים לפושעי סייבר דוברי רוסית במטרה לאסוף ולהחליף את הכלים והשירותים הפליליים שלהם.

"במשך למעלה מעשור השתתף ברובקו בתכנית להשגת גישה למידע האישי והפיננסי של אמריקנים, וגרם להפסד מתוכנן של יותר מ -100 מיליון דולר", אמר ממלא מקום היועץ המשפטי לממשלה, בריאן סי ראביט, מהמחלקה הפלילית של משרד המשפטים.

כפי שמשתקף ממסמכי בית המשפט, בין השנים 2007-2019, ברובקו עבד בשיתוף פעולה הדוק עם עברייני רשת אחרים כדי לייצר רווח ממגוון עצום של נתונים שנגנבו על ידי "רשתות בוט", או רשתות מחשבים נגועים. בפרט, ברובקו, כתב סקריפטים של תוכנה לניתוח יומני botnet וביצע חיפושים ידניים נרחבים בנתונים על מנת לחלץ מידע לייצור רווחים בקלות, כגון מידע המאפשר זיהוי אישי ואישורי בנקאות מקוונת. 

ברובקו גם אימת את תקפותם של אישורי החשבון הגנוב, ואף העריך האם לחשבונות פיננסיים שנפגעו יש מספיק כסף כדי שיהיה כדאי לנסות להשתמש בחשבונות לביצוע עסקאות מרמה. על פי מסמכי בית המשפט, ברובקו החזיק וסחר במעל 200,000 מכשירי גישה בלתי מורשים במהלך הקנוניה. מכשירי גישה אלה כללו מידע מזהה אישי או פרטי חשבון פיננסי. 

אולי יעניין אותך גם