קבוצת ההאקרים MAZE מודיעה על הפסקת פעילות

"העולם מלא בטיפשות. אם אתם שומרים על כסף או נתונים אישיים של אנשים, השתדלו לשמור עליהם מאובטחים", כותבת הקבוצה בהודעת הפרידה

bigstock

קבוצת ההאקרים MAZE, הידועה בעיקר בשל מתקפות הכופר המוצלחות שלה, הודיעה על סיום פעילות. "כל פרסום בשמנו מהיום והלאה הוא הונאה", כותבים בפרסום של הקבוצה ברשת האפלה. "העולם מלא בטיפשות. אם אתם שומרים על כסף או נתונים אישיים של אנשים, השתדלו לשמור עליהם מאובטחים. עד שתעשו זאת, יהיו עוד פרוייקטים כמו MAZE שיזכירו לכם את זה." 

עוד טוענים בקבוצה שאין , ולא היה מעולם, "קרטל" MAZE (הכוונה לאוסף קבוצות האקרים תחת מנגנון הובלה אחוד). "הייתה לנו גישה למערכות תומכות חיים בניו-יורק, כמו גם לספקי אינטרנט במדינה. אם רצינו, היינו יכולים לנתק את האינטרנט ל35 מדינות בארה"ב", כותבים בפרסום. 

"לא תקפנו מטרות אלו, אבל האבטחת סייבר שלהם מתחת לכל ביקורת. חישבו על זה. אלו לא נתונים של פרט יחיד, אלא חיים של מדינות ואזרחים. יום אחד הדלתות האלו יפתחו, לא על ידי MAZE, אלא על ידי שחקן אחר, שמטרתו אינו להראות שהאבטחה גרועה, אלא לעשות נזק." 

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש