המו"מ בין ישראל ללבנון: עוד שיחות בנובמבר 

"ארצות הברית ואונסקול נותרות מלאות תקווה כי משא ומתן זה יוביל להחלטה המיוחלת", כותבים בפרסום של מחלקת המדינה האמריקנית 

השיחות בין לבנון לישראל אודות הגבול הימי נמשכות. על פי דיווחים בתקשורת הישראלית, השיחות עלו על שרטון היות והמשלחת הלבנונית דחפה להכללת שטח נוסף של 1,430 מ"ר לשטח לבנון. השיח הוא סביב חלק מהשטח של בלוק 9. 

בערוץ al-Jadeed TV הלבנוני נאמר כי "לא הושגה שום התקדמות בשל הסלמה של כל אחד מהצדדים במשא ומתן. הסכסוך נסוב סביב הנקודה שממנה צריך להתחיל את המדידה." הסבב הבא אמור להתקיים ב11 לנובמבר. 

"בהתבסס על ההתקדמות מישיבתם ב -14 באוקטובר, קיימו נציגי ממשלות ישראל ולבנון ב 28- ו 29 באוקטובר שיחות פוריות בתיווך ארצות הברית, בהנחיית משרד המתאם המיוחד של האו"ם ללבנון (אונסקול). ארצות הברית ואונסקול נותרות מלאות תקווה כי משא ומתן זה יוביל להחלטה המיוחלת. הצדדים התחייבו להמשיך במשא ומתן בחודש הבא", נכתב בהודעה של מחלקת המדינה.

 

אולי יעניין אותך גם

מרוקו מצטיידת באוניות איטלקיות

By U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Scott Swofford - This image was released by the United States Navy with the ID 180425-N-GC347-1193 

מרוקו מצטיידת באוניות איטלקיות

הצי המרוקאי מפעיל אוניות דומות ל- FREMM ול- Bergamini אך מדגם צרפתי. צי זה, בו משרתים כ- 7,800 חיילים (בהם כ- 1500 חיילי מארינס) הוא אחד מהציים הגדולים ביותר במזרח התיכון