הממשל האמריקני מתריע בפני מתקפות כופר נגד ספקי שירותי בריאות 

CISA, FBI ו- HHS מתריעים רשמית בפני גל תקיפות כופר נגד שירותי בריאות. "אזהרה לספקי שירותי הבריאות כדי להבטיח שהם נוקטים באמצעי זהירות"

bigstock

סוכנות אבטחת סייבר ותשתיות (CISA), הלשכה הפדרלית לחקירה (FBI), ומשרד הבריאות והשירותים האנושיים האמריקניים (HHS) מתריעים כי יש מידע מהימן על איום פשיעת סייבר מוגבר נגד בתי חולים בארה"ב וספקי שירותי בריאות. 

CISA, FBI ו- HHS פרסמו התרעה אודות פעילויות כופר המכוונות למגזר הבריאות המפרטת הן את האיום והן את הפרקטיקות שארגוני הבריאות צריכים לעסוק בהן ברציפות בכדי לסייע בניהול הסיכון הכרוך בתוכנות כופר ואיומי סייבר אחרים. הייעוץ מפנה למדריך הכופר המשותף CISA MS-ISAC המספק רשימת ביקורת לתגובה בעת מתקפת כופר שיכולה לשמש לתכניות תגובה לאירועי סייבר בארגון.

CISA, FBI ו- HHS חולקים מידע זה על מנת לספק אזהרה לספקי שירותי הבריאות כדי להבטיח שהם נוקטים באמצעי זהירות בזמן וסביר כדי להגן על רשתותיהם מפני איומים אלה. CISA מעודד משתמשים ומנהלים לעיין בדף האינטרנט של RISomware למידע נוסף.

 

אולי יעניין אותך גם

אריאל חרמוני | משרד הביטחון 

דעה | האם יש כשלים במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון?

הגיע הזמן ליצור מנגנון שלא יהסס לאסור על חברה למכור תוכנת מעקב,  מזל"ט או מכ"ם למדינה או לשליט שמשטרו אינו עומד במבחן מינימלי של דמוקרטיה וערכים מערביים מקובלים. דן ארקין מטיל ספק במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון