מיזם חברתי חדש עבור עסקים קטנים שנפגעו ממשבר הקורונה

'הבית לסולידריות חברתית', מיסודם של ענת ואמנון שעשוע, יספק מענקי צמיחה בסך כולל של 100 מיליון שקל על בסיס אלגוריתם של ״בחירת עמיתים״, שיאפשר למשתתפים במיזם לבחור איזה עסק מתאים לקבלת המענק

צילום: BIGSTOCK/Copuright: Rido81

על רקע משבר הקורונה המתמשך ונתונים מדאיגים על מצוקתם הקשה של עסקים קטנים בישראל, הכריז "הבית לסולידריות חברתית", מיסודם של ענת ואמנון שעשוע, על מיזם פילנתרופי חדש. המיזם, 19-WE, יעניק כ-100 מיליון שקל ליזמים ועסקים קטנים בתחילת דרכם שנפגעו כתוצאה מהמשבר. כ-2,000 עסקים מבין הנרשמים יוכלו לקבל מענק בגובה של כ-50 אלף שקל, אשר יחולק בשלושה שלבים, תוך ליווי אישי של אנשי המיזם. את היוזמה מובילות ענבר שעשוע בר-ניר ועדי אטון, מנהלות שותפות בבית לסולידריות חברתית.

״עשרות אלפי עסקים קטנים ומתחילים, המהווים את שידרת הכלכלה הישראלית, השקיעו את מיטב כספים ומרצם, אך לרוע המזל הקורונה פגעה אנושות בפרנסתם. זו אחת השעות הקשות ליזמים שעומדים בראש עסק קטן. ללא תקווה וללא מימון, נגזר עליהם לזנוח את חלום חייהם״, נמסר מטעם היזמים, שהוסיפו כי WE-19 הוקם על מנת ״לשמור את הרוח היזמית הישראלית, להפיח תקווה בעסקים שנולדו לתוך מגפת הקורונה ולהעניק להם הזדמנות מחודשת להצמיח את עסקיהם, חרף כל הקשיים״.

השיטה של WE-19 מבוססת על אלגוריתם של ״בחירת עמיתים״, שיאפשר לעסקים המשתתפים במיזם לבחור איזה עסק מתאים למענק הצמיחה, על בסיס הצגת הסיפור של העסק וצרכיו. ״הפלטפורמה הייחודית שהוקמה לצורך כך  תבטיח את חלוקת הכסף באופן הנכון והיעיל ביותר, מתוך הבנה שעסק קטן יודע הכי טוב מה עסק קטן צריך, ושלא נדרשת כאן התערבות חיצונית של וועדות שונות״, נמסר.

על בעל העסק להירשם באתר, להזין את פרטי העסק, ולכתוב כמה מילים על הסיפור שלו ועל הדרך בה יסייע לו מענק הצמיחה: האם לצורך הקמת אתר אונליין, מערך משלוחים, יעוץ אסטרטגי, רכישת ציוד, גיוס עובדים ועוד.

במיזם יכולים להשתתף עסקים או עצמאיים בעלי תעודת עוסק מורשה/חברה בע"מ/איחוד עוסקים, שנפתחו החל משנת 2019 ועד ספטמבר 2020, עם מחזור מכירות שנתי בהיקף של עד 5 מיליון שקל, המעסיק עד 20 עובדים במשרה מלאה.

לאחר ההרשמה, בעלי העסקים הרשומים למיזם יתבקשו לבחור את העסקים האחרים על סמך הסיפורים האישיים שלהם. כל עסק ייחשף לכ-20 עסקים בממוצע,  אותם יצטרך לבחור ע"פ ראות עיניו ולנמק את סיבת הבחירה בהם, על בסיס הקריטריונים לצמיחה.

 הפעילות נעשית בליווי משפטי של פירמת עו"ד מיתר ושות', פיקוח חשבונאי של פירמת רו"ח ארנסט אנד יאנג, ייעוץ כלכלי ותפעול של משרד הייעוץ קוגנום.

אולי יעניין אותך גם