קופת חולים מאוחדת במכרז סייבר הכולל שני יצרנים בלבד

מכרז ענק בשוק הסייבר מייצר 'רעשים' בשוק הישראלי היות והקופה בחרה בשני מוצרים בלבד שיכולים להתחרות בו. בקופה לא עונים לשאלות, ומפנים יצרנים אחרים לשלוח הבהרות 

bigstock

בשבועות האחרונים מתנהל מכרז רכש ענק בשוק הסייבר הישראלי, שמהותו רכישת מוצר הגנה לשרתים ועמדות קצה של קופת חולים מאוחדת. המכרז כולל 9500 עמדות קצה ועוד 1000 שרתים עם גידול שנתי מהותי. "מאוחדת צופה שמידי שנה יתווספו כ - 150 שרתים וכ- 1000 תחנות עבודה", נכתב במכרז. 

בעוד לכאורה מדובר בעוד מכרז בשוק הסייבר, בחינה שלו תראה כי הוא סגור לשני מתחרים בלבד - מיקרוסופט וCROWDSTRIKE. זאת, כאשר בישראל ישנן מספר חברות המסוגלות להתחרות על מכרז כזה. היות ומדובר במכרז פעיל, וועדת המכרזים של הקופה אינה עונה לשאלות. יצרן רוצה יכול להגיש בקשה להבהרה. 

שני המוצרים בהם מתעניינת הקופה הם Microsoft Defender for EndPoint ו-FALCON. "המציע יציע רישיונות של אחד מתוך שניים מהמוצרים הבאים בלבד", כותבים במכרז. תקופת ההתקשרות: שלוש שנים + אופציה להארכת ההסכם לעוד שתי תקופות בנות שנה כל אחת. 

לסיכום, השאלה הנובעת מהמכרז היא מדוע הקופה מגבילה במכרז שני ספקים בלבד מתוך מגוון ספקים היכולים לספק את הפתרון המבוקש. המכרז גם אינו כולל הסבר מדוע נבחרו שני מוצרים אלו באופן בלעדי.   

 

אולי יעניין אותך גם

Dado Ruvic/Illustration/File Photo

זום רוכשת את Five9

השילוב של פלטפורמת התקשורת החזקה של זום עם המוקד הטלפוני החכם בענן של Five9 מיועד לאפשר לארגונים לטייב את הקשר עם לקוחותיהם