ארה"ב: BAE תפתח כטמ"מים מתקדמים עבור תכנית SKYBORG

שילוביות זו, המכונה MUM-T, מיועדת לאפשר לשני סוגי כלי הטיס לפעול בתיאום וביעילות מרבית, כאשר כלי הטיס המאויישים יוכלו להימצא הרחק מאזורי סכנה ואיומים

A Skyborg conceptual design for a low cost Unmanned Combat Aerial Vehicle (UCAV). (Artwork courtesy of AFRL)

חברת BAE SYSTEMS נבחרה לפתח את כלי הטיס הבלתי מאויישים עבור התכנית האמריקנית SKYBORG, שעיקרה שת"פ עתידי בין כלי טיס מאויישים לבלתי מאויישים בזירת הלחימה האווירית.

תקציב תכנית סקייבורג צפוי להגיע ל-400 מיליון דולר. חברת BAE הבריטית מסרה ל UK DEFENSE JOURNAL שהתכנית היא לפתח כטמ"מ אוטונומי  זול יחסית  שיידע לשתף פעולה עם כלי טיס מאויישים כדי לשפר את היכולות הקרביות. הכטמ"מ מיועד לדכא ולהביס מערכות עוינות של אויב. 

אתישם סידיקי, נשיא BAE, מסביר כי השילוב בין שני כלי הטיס הוא קריטי להתמודדות עם איומים. הכטמ"מ שתפתח החברה הבריטית יכלול מערכות ניהוג אוטונומי, חיישנים ומטע"דים שיוכלו ליצור תקשורת רשתית  עם מטוסי קרב. 

שילוביות זו, המכונה MUM-T, מיועדת לאפשר לשני סוגי כלי הטיס לפעול בתיאום וביעילות מרבית, כאשר כלי הטיס המאויישים יוכלו להימצא הרחק מאזורי סכנה ואיומים. הכטמ"מ ישמש עיניים ואוזניים של טייסים, הוא יאסוף וישדר נתונים, מידע ומודיעין משדה הקרב אל המפעילים האנושיים.  
 

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: Mikonos

סקר חדש: הגידול במתקפות סייבר הביא לשיפור ביכולות האבטחה בישראל

על פי נתונים של חברת סופוס, רוב צוותי ה-IT בישראל שהתמודדו במהלך  2020 עם גידול בהתקפות סייבר חיזקו את כישורי אבטחת המידע שלהם. מדען המחקר הראשי: העתיד צפוי להיות חסר תקדים באותה מידה כמו העבר