פארק ההייטק גב-ים נגב ינגיש לציבור הרחב סדרת הרצאות יומיות במסגרת שבוע הסייבר

האירועים מתקיימים בשיתוף עם מערך הסייבר הלאומי, עיריית באר שבע, יעדים ו-Tech7, בהשתתפות נציגים מחברות הסייבר בפארק ומאוניברסיטת בן גוריון

bigstock

פארק הייטק גב-ים נגב יערוך בין התאריכים 25.10-29.10 סדרת הרצאות ZOOM לציבור הרחב במסגרת שבוע הסייבר של מערך הסייבר הלאומי. מטרת ההרצאות היא להנגיש ידע ומידע, ולהעלות את המודעות של הציבור הרחב בכל הנוגע לאבטחת מידע וסייבר, נושאים הפוגשים את אזרחי מדינת ישראל יותר ויותר בעולם הדיגיטלי. כל ההרצאות יועברו גם בשידור חי בעמוד הפייסבוק של פארק גב-ים נגב. האירועים מתקיימים בשיתוף ובסיוע של עיריית באר שבע, יעדים ו-Tech7 וישודרו היישר ממבשלת הבירה  JEM'S הנמצאת כאן בפארק. 

התכנים המקצועיים בהרצאות הם תולדה של שיתופי פעולה בין הפארק לחברות בו. בין הגופים שיציגו בהרצאות אפשר למנות את: Dell Technologies, אוניברסיטת בן-גוריון  Morphisec, CBG – Cyber Ben Gurion University ופאנל מומחים ייחודי בהשתתפות: OPSWAT ,L7 Defense, ומשרד עורכי הדין אגמון רוזנברג הכהן.

הרצאות האונליין שיועברו בשידור חי ממבשלת הבירה JEM's הנמצאת בפארק ההייטק גב-ים נגב, מידי יום במהלך השבוע בשעה 19:00 יגעו בנושאים של הגנת סייבר הרלוונטיים למגוון רחב מאזרחי ישראל. הציבור הרחב מוזמן להירשם להרצאה אחת או יותר באמצעות הלינק הבא. ההרצאה "וירוס זה לא רק קורונה", שתשודר היום, תדבר על צרכי האבטחה של כל אחד ואחת שנובעים מהמעבר לעבודה מהבית.

בעקבות משבר הקורונה שהביא עימו גידול בשימוש באמצעים דיגיטליים והמעבר לעבודה מרחוק, התעצמה גם החשיפה של הציבור הרחב למתקפות סייבר. במסגרת שבוע הגנת הסייבר שיצוין לראשונה בישראל השבוע בין התאריכים 25 עד 29 באוקטובר, יציע מערך הסייבר הלאומי, בשיתוף כ-120 חברות, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, מגוון פעילויות מקוונות שמטרתן להניע את הציבור הרחב ליישם צעדים פשוטים לחיזוק ההגנה על המידע האישי ולצמצם בכך את החשיפה למתקפות סייבר.  

במרכז המבצעי של מערך הסייבר הלאומי, אליו ניתן להגיע בחיוג חירום חינם 119, התקבלו בשנה האחרונה (ספטמבר 2019 עד ספטמבר 2020) כ-10,000 דיווחים על אירועי סייבר, שרבים מהם הגיעו מאזרחים שדיווחו על פריצה לרשתות החברתיות, לנתב הביתי, למצלמות הביתיות, לחשבונות הדוא"ל הפרטיים, הודעות סחיטה ועוד. 

כדי להגביר את ההגנה של כל אחד, יוצא המערך השבוע בקמפיין נרחב שקורא לאזרחים "לקחת דקה" כדי לחזק את ההגנה על המידע האישי שלהם. המערך יזם אתר בעברית ובערבית המציע מדריכים וטיפים קלים ליישום, בנושאים שונים כגון: עבודה מהבית, שימוש ברשתות חברתיות וב-WhatsApp , מידע מונגש למבוגרים, פעילויות מקוונות כגון חדר בריחה וירטואלי, חידות, אתגרים ולומדות בתחום, סרטוני הדרכה וכן הרצאות של מומחי סייבר. 

רועי צוובנר, מנכ"ל פארק גב-ים נגב אמר: "בתקופה של וירוסים כמו הקורונה, חשוב גם לשים לב לעוד וירוסים שמסתובבים ועלולים לפגוע בטלפון הנייד או במחשב האישי. ראינו לנכון להרים את הכפפה שהניחו לפתחנו במערך הסייבר ויחד עם השותפים שלנו להנגיש את אירוע הסייבר השנתי לציבור הרחב מרחוק. עבורנו, כפארק שהוא אקוסיסטם לחברות הייטק וסטארטאפים, שצומח גם בימים מאתגרים אלה, זוהי שליחות גדולה לחבר את הציבור הרחב לחדשנות, קידמה וידע שיסייעו לו בהתנהלות דיגיטלית אחראית. כולי תקווה שנוכל לחזור לקיים אירועים מסוג זה פנים אל פנים בהקדם".

אולי יעניין אותך גם