"ליידי הדרקון" עוברת שדרוג ל-Kubernetes

מטוס U-2 Dragon Lady המשמש כמעבדה מוטסת עבר שדרוג לקונטיינרים לראשונה בחיל האוויר האמריקני. "אבן דרך קריטית לפיתוח קונטיינר תוכנה במערכות נשק קיימות", אומרים בצבא האמריקאי

U.S. Air Force photo by Airman 1st Class Luis A. Ruiz-Vazquez

ב- 22 בספטמבר, מטוס U-2 Dragon Lady המשמש מעבדה פדרלית מינף בהצלחה את מערכת הקוד הפתוח Kubernetes לאוטומציה של פריסת יישומי מחשב לעדכון התוכנה במטוס. זו הייתה הפעם הראשונה שKubernetes הותקן על מערכת נשק מרכזית מבצעית עבור משרד ההגנה (DoD).

Kubernetes תוכנן במקור על ידי גוגל והתוכנה מתוחזקת כעת על ידי קרן Cloud Native Computing. סביבת הניהול הממוקדת בקונטיינרים מתזמנת מחשוב, רשת ואחסון של משתמשים ומאפשרת פריסה של יישומים מורכבים מבוססי מיקרו-שירות עם אוטומציה מלאה. שדרוג זה יאפשר למערכות נשק צבאיות לאגד את כוח המחשוב הזמין כדי לענות על צרכי המערכת והתוכנה המתקדמים לפי דרישה.

טיסת ה- U-2 קיבלה את כוחם של ארבעה מחשבים אישיים על סיפון המטוס, תוך שהיא מנצלת את היתרונות של Kubernetes להפעלת אלגוריתמים מתקדמים של למידת מכונות ללא השפעות שליליות על מערכות הטיסה או המשימה של המטוס. "השילוב המוצלח של מערכת המחשבים הישנה של ה- U-2 עם תוכנת Kubernetes המודרנית היה אבן דרך קריטית לפיתוח קונטיינר תוכנה במערכות נשק קיימות של חיל האוויר", אמר ניקולה צ'ילן, קצין התוכנה הראשי של חיל האוויר.

 

אולי יעניין אותך גם