תא"ל (מיל') יורם לרדו מונה לראש רח"ל

בסוף שנת 2019 קוצצה רח"ל מכל ששת מחוזותיה וכיום הפכה להיות גוף מייעץ חסר שיניים במשרד הביטחון. מה מתכנן לרדו? ימים יגידו

מאת דובר צה"ל, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88241721

שר הביטחון בני גנץ החליט למנות את תא"ל יורם לרדו לראש רח"ל. המינוי אושר אמש בממשלה ולרדו ייכנס לתפקידו באופן מיידי לאחר שמונה חודשים שבהם התפקיד אויש על ידי אל"מ (במיל') נוחי מנדל כממלא מקום.

בשיחה שערך עימו שר הביטחון עם הנחיתה בארה"ב, אמר לו גנץ כי רשות החירום הלאומית היא חלק משמעותי ממוכנות גופי המדינה והמשק לכלל מצבי החירום, והמשימה המוטלת על כתפיו בעידן הקורונה היא אתגר לאומי ראשון במעלה שיאפשר שמירה על בריאות הציבור והכלכלה. גנץ איחל ללרדו הצלחה רבה בתפקידו והודיע לו כי הוא יצורף לצוות הייעוץ בנושא הקורונה הפועל במשרד הביטחון באופן מיידי.

תא"ל לרדו השתחרר לאחרונה מצה"ל. הוא שימש כראש מטה פיקוד העורף, הקים את חטיבת החילוץ של החיל ומילא בו שורה של תפקידים נוספים. בשנת 2015, עמד תא"ל לרדו בראש משלחת הסיוע של צה"ל לנפאל, לאחר רעידת האדמה שפקדה את המדינה. עוד כיהן לרדו כקצין אג"מ של פיקוד המרכז.

גנץ הודה לאל״מ (במיל') נוחי מנדל שמילא את התפקיד במשך למעלה מחצי שנה וימשיך למלא משימות חשובות במשרד הביטחון. 

אולי יעניין אותך גם

רא״ל (מיל׳) גדי איזנקוט. צילום מסך מתוך הכנס, אתר המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS)

איזנקוט: משבר סביבתי עלול להוביל למלחמה, לישראל אין אסטרטגיה לטיפול בנושא

הרמטכ״ל לשעבר אמר את הדברים בכנס שקיים המכון למחקרי ביטחון לאומי בנושא ״סביבה, אקלים וביטחון לאומי״, שדן בסוגיות אלה כחוצות גבולות ובצורך להתמודדות משותפת של ישראל ושכנותיה – חרף העוינות ההדדית