הפגנות מול משרד התקשורת: עשרות ספקיות אינטרנט בסכנת סגירה

במסגרת הרפורמה לאיחוד חברות תשתית עם ISP, עובדי בזק בינלאומי יצאו להפגין. "כאשר שתי חברות הענק יעלו את המחירים לצרכנים - כבר יהיה מאוחר מדי"

תמונות מההפגנה - באדיבות ועד עובדי בזק בינלאומי

הבוקר (רביעי) מפגינים עובדי בזק בינלאומי מול משרד התקשורת בתל-אביב (רחוב אחד העם 9). העובדים מוחים על כוונת שר התקשורת לבטל את הפיצול הקיים כיום בין ספק אינטרנט לתשתית. במהלך ההפגנה הניפו העובדים שלטי מחאה כנגד השלכות המהלך, בהם: "לא לחיזוק המונופול", "הנדל - אל תייקר את האינטרנט", "לא לפגיעה בצרכן!", "לא להקטנת התחרות", "לפטר עובדים בשעת משבר זה פשע" ועוד.

כזכור, ועד עובדי בזק בינלאומי, בשיתוף עם ההסתדרות, הודיע ב-11.10.2020 על סכסוך עבודה בחברה, לאור החלטת משרד התקשורת לפרסם שימוע לציבור בנושא מתן רישיון ISP (ספק אינטרנט) לחברת בזק. לימור ליברמן-לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי: "החלטת שר התקשורת משמעותה גם מכת מוות לחברה ול-1,350 עובדיה וגם פגיעה אדירה בצרכנים בשל הקטנת התחרות במשק, הצפויה להביא לייקור מחירים לאזרחים. 

"ההחלטה לאפשר למונופולים להיכנס לתחום ה-ISP ולשמש גם כספק אינטרנט, תחזק עוד יותר את בזק והוט, ובעצם תכריז על מות התחרות בשוק התקשורת בישראל. בזק בינלאומי, כמו גם עוד כ-20 חברות נוספות בתחום, ייסגרו - ומכאן החשש לפיטורי אלפי עובדים, כאשר במקביל, בהיעדר תחרות, המחיר לצרכנים צפוי לעלות. נלחמנו בעבר על זכויותינו, והיום אנחנו יוצאים למאבק על מהות קיומנו. חבל ששר התקשורת לא מבין את ההשלכות ההרסניות של מהלך זה". 

עוד מוסיפה לימור ליברמן-לביא,  "המהלך שמוביל שר התקשורת פוגע בציבור, שכן יצומצמו מספר ספקי ה-ISP, דבר המהווה פגיעה ישירה בתחרות וחיזוק הדואופול - שתי חברות הענק (בזק והוט) על חשבון הצרכנים. מעבר לבזק בינלאומי, יש פה פגיעה עצומה בעסקים הקטנים, שגם כך קורסים בגלל הקורונה; מהלך זה ימוטט כ-20 חברות קטנות, ומשמעותו עוד עובדים אשר יצטרפו למעגל האבטלה.

"כאשר שתי חברות הענק יעלו את המחירים לצרכנים - כבר יהיה מאוחר מדי ולא יהיו חברות אחרות שיתחרו בהן. בכל תחום כלכלי אחר – הממשלה מעודדת תחרות, וכאן היא מקטינה את התחרות. מעבר לכך, המהלך הזה יביא לביטול ההפרדה המבנית בבזק באופן עקיף. בתקופה בה ישנם כמיליון מובטלים במדינת ישראל, חובה על הממשלה והעומדים בראשה, לשקול כל מהלך שעלול להביא לתוצאות הרסניות ובלתי הפיכות. אני קוראת לשר התקשורת לעצור את המהלך בטרם יהיה מאוחר מדי".

 

אולי יעניין אותך גם