ישראל ואיחוד האמירויות סיימו מו״מ בנוגע לעידוד השקעות

ההסכמים הבילטרליים הצפויים להיחתם בין שרי האוצר יספקו תמריצים והגנה למשקיעים הפועלים בשתי המדינות. כ״ץ: ההסכם הוא חלק ממדיניות רחבה לקידום שיתופי הפעולה הבינ״ל

טקס החתימה בבית הלבן, ספטמבר. צילום: REUTERS/Tom Brenner

ישראל ואיחוד האמירויות סיימו משא ומתן מוצלח בנוגע להסכמים בילטרליים שיספקו תמריצים והגנה למשקיעים שפועלים בשתי המדינות. זהו אחד ההסכמים הרשמיים המסוכמים בין ישראל לאמירויות מאז ההחלטה על נרמול היחסים, וההסכם הראשון מסוגו שישראל מכננת עם מדינה ערבית.

שר האוצר, ישראל כ״ץ, אמר כי הסכם זה מסמל ״את חוזק הקשרים הכלכליים הנרקמים בין המדינות ואת החשיבות האסטרטגית של היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות ולמדינות האזור. זהו חלק ממדיניות רחבה אותה אנחנו מובילים במשרד האוצר ובממשלה לקידום שיתופי הפעולה הכלכליים הבינלאומיים. הסכם זה יהיה אבן פינה למיסוד היחסים הכלכליים בין שתי המדינות״.

סגן שר האוצר האמירתי, יוניס חאג׳י אל-חורי, מסר כי מדינתו חתמה על ״99 הסכמים לעידוד השקעות ולהגנה עליהן, וההסכם עם ישראל יחזק את הקשרים הכלכליים, יעודד תחרות ויגביר את אטרקטיביות ההשקעות בין שתי המדינות״. עוד נמסר כי ההסכם יגן על השקעות מפני סיכונים שאינם מסחריים  כגון הלאמה, החרמה, הקפאת נכסים ועוד.

בנוסף, בשבוע שעבר הגיעו שתי המדינות לסיכום ראשוני בנוגע לעסקה נפרדת שתמנע מיסוי כפול.

אולי יעניין אותך גם

לפיד ובנט ביום א׳ השבוע. בקרוב נסיעה משותפת לוושינגטון? צילום: Ilia Yefimovich/DPA, via REUTERS

פרשנות | הנקמה של ביידן בנתניהו, והעידן החדש שיצא לדרך

משיחת הטלפון הראשונה, דרך הצהרות בנוגע לשיתוף פעולה בנושא האיראני ועד להקמת צוות מו״מ פלסטיני – הממשל האמריקני פתח דף חדש מול ישראל, ולא יתגעגע