תא"ל עמית סער נכנס לתפקיד ראש חטיבת המחקר

תת-אלוף עמית סער מחליף את תת-אלוף דרור שלום אשר כיהן כראש חטיבת המחקר בחמש השנים האחרונות

דובר צה"ל

תא"ל עמית סער נכנס לתפקיד ראש חטיבת המחקר. טקס החילופים נערך במתכונת מצומצמת בהתאם להנחיות משרד הבריאות וחיל הרפואה במחנה רבין "הקריה", בראשות ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן. תת-אלוף עמית סער מחליף את תת-אלוף דרור שלום אשר כיהן כראש חטיבת המחקר בחמש השנים האחרונות. תת-אלוף דרור שלום פורש מצה"ל לאחר 30 שנות שירות.
 
מדברי ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן: "טקס החלפת ראש חטיבת המחקר הוא אירוע בקנה מידה לאומי. חטיבת המחקר משפיעה על סדר היום המדיני והצבאי של מדינת ישראל. חוקרי חטיבת המחקר נדרשים להעריך באומץ. הם נדרשים לכך גם כאשר הנחות היסוד מתערערות, ובהכרח בעידן שבו האמת היא מונח מתעתע.

"דרור, הנחלת בחטיבה את המונח המודיעין המאפשר, כזה שאינו מסתפק רק בתיאור המציאות אלה בהשפעה על המציאות. עמית, חטיבת המחקר מוכרת לך היטב. אני סמוך ובטוח שכישוריך, ניסיונך העשיר, וגישתך הרעננה יובילו להמשך הצלחתה ושגשוגה של חטיבת המחקר גם בשנים הבאות. שנת 2021 מסתמנת כשנה מסעירה לא פחות מקודמתה. לא אגזים ואומר כי הביטחון הלאומי של מדינת ישראל תלוי ביכולתכם לתאר את המציאות ולהשפיע עליה".
 
מדברי ראש חטיבת המחקר היוצא, תת-אלוף דרור שלום: "חטיבת המחקר היא גנרטור של ידע רלוונטי שמקנה לישראל ביטחון ותקווה. ביטחון בהצבעה על אתגרים והזדמנויות ותקווה מעצם אנשיה שמוכיחים שהדור לא הולך ופוחת אלא הולך ומשתבח. חטיבה שמגשימה במעשיה את הציונות החורטת על דגלה - מודיעין מאפשר ביטחון לא מתוך שרידות מאיומים קיומיים אלא מתוך עוצמה המאפשרת לאזרחי המדינה חיי שגרה בטוחה ובכך מגשימים את חזון מייסדי הציונות להיות עם חופשי בארצנו. אני מפציר בכם – היו מקצוענים, היו צנועים, היו דעתנים, היו אנשים. אין לכם את זכות השתיקה. חלה עליכם חובת הבעת הדעה".
 
מדברי ראש חטיבת המחקר הנכנס, תת-אלוף עמית סער: "הייתי אדם צעיר מאוד כשנכנסתי בפעם הראשונה בשערי חטיבת המחקר. אני חוזר היום לחטיבה בשילוב של ציפייה וייראה, הפעם כמי שניתנה בידיו המצודה. פגשתי את אנשי החטיבה חדים, מחויבים, מבינים את האתגרים האסטרטגיים ומחוברים לעשייה המבצעית. נעים בטבעיות מחדרי הדיונים לתאי התקיפה. אם נגזרה עלינו מציאות ביטחונית מורכבת אין קבוצה טובה יותר להתמודד עימה. בעידן של התפוצצות נתונים והתפרקות מסורות אנחנו מחויבים בכל רגע לבחון האם אדני ההערכה שעליה ביססנו את עמדתנו עודם תקפים, ולהוביל את המשך עיצוב אגף המודיעין כארגון רב תחומי מתקדם".

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה. צילום: משטרת ישראל

פרשת הפדופיליה ברשת נגד בנו ריינהורן הסתיימה ב14 שנות מאסר בפועל

ריינהורן הודה בכתב-אישום מתוקן שכלל 30 אישומים, מתוכם 8 אישומים של אינוס וירטואלי או מעשה סדום וירטואלי בנסיבות אינוס, והשאר – עבירות של מעשים מגונים מקוונים, יצירת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, החזקת חומרי תועבה, וכן גניבת זהות