בית משפט: התקציב של טראמפ לבניית חומה בגבול מקסיקו - לא חוקי  

בית המשפט לערעורים בארה"ב (המעגל התשיעי) קבע כי תקנות החירום של טראמפ לא חוקיות והוא לא יכול להשתמש במיליארדים שלקח על חשבון בניין כוח צבאי מהפטנגון 

 

U.S. Customs and Border Protection Office of Public Affairs - Visual Communications Division - dvidshub

בית משפט פדרלי לערעורים קבע בסוף יום שישי האחרון כי השימוש של הנשיא דונלד טראמפ בסמכויות החירום שלו לבניית חומת הגבול עם מקסיקו בכספי צבא אינו חוקי. ההחלטה של בית המשפט לערעורים האמריקני נוגעת לכ -3.6 מיליארד דולר המיועדים לבנייה של כתריסר פרויקטים, כולל שני פרויקטים באזור לרדו ואל פאסו. 

הכסף הופנה מכספים שהוקדשו לבניין כוח צבאי לאחר שהנשיא הכריז על מצב חירום לאומי בפברואר 2019 על מנת להשתמש בכספים. הפרויקטים בטקסס היו צפויים להשתרע על יותר מ -60 קילומטרים, על פי האיגוד האמריקני לחירויות אזרחיות.

"בתי המשפט אישרו שוב את מה שכולם יודעים: 'החירום הלאומי' המזויף של טראמפ היה רק עילה נוספת לכיוון המהגרים וקהילות הגבול", אמר דרור לאדין, עורך דין בכיר בפרויקט הביטחון הלאומי של ה- ACLU. "הגיע הזמן שטראמפ סוף סוף יוותר על הניסיון לפשוט על התקציב הפדרלי בגלל הפרויקט הבזבזני והבלתי חוקי שלו."

 

אולי יעניין אותך גם

ראש הממשלה נפתלי בנט עם ראש המוסד, דוד ברנע

צילום: חיים צח - לע״מ 

טור אישי | במוסד מייחלים לקצת שקט

למה הריאיון של יוסי כהן עם אילנה דיין עורר כעס? האם תחת ברנע יבצע המוסד פחות "מבצעים נועזים״? וגם: מי צפוי להתמנות בקרוב לראש השב"כ הבא? טור שבועי של עמיר רפפורט