תרגיל אמריקני-בריטי עם מטוסי F-35

במשך שלושה ימים רצופים הטילו מטוסי F-35 של הצי המלכותי הבריטי ומטוסי קרב של המרינס מארה"ב טונות של פצצות חיות

במשך שלושה ימים רצופים הטילו מטוסי F-35 של הצי המלכותי הבריטי ומטוסי קרב של המרינס מארה"ב טונות של פצצות חיות על אי קטן בים הצפוני המשמש כמטווח פצצות. הצי הבריטי הודיע כי טייסת 617, "פורצי הסכרים", הטילה פצצות של 250 ק"ג על האי הזעיר Garvie Island, שכולו פיסת קרקע סלעית בגודל של אניה גדולה, והוא האתר היחיד בצפון אירופה בו מתאמנים כוחות נאט"ו במטווחי הפצצות חיות ומטילים פצצות מסוגים שונים, כולל הכבדות ביותר.

התרגיל השבוע ביקש להוכיח את יכולת הצוות של נושאת המטוסים החדישה ביותר של הצי הבריטי, "המלכה אליזבת", לשגר מטוסי חמקן F-35 לסדרת תקיפות של מטרות קרקע במשך שלושה ימים רצופים. נושאת המטוסים עומדת בראש "קבוצת תקיפה" בת תשעה כלי שיט מלחמתיים ועל סיפונה 15 מטוסי קרב ו-11 מסוקים.

מפקד טייסת 617 קומנדר מרק ספרו אמר ל-UK DEFENSE JOURNAL: "זה היה התרגיל הגדול ביותר מסוגו של הפצצות במשך שלושה ימים רצופים. תרגלנו את כל התהליכים, החל מהכנות החמוש, הטענתו,  המראת המטוסים, הפצצות, נחיתות המטוסים אחרי הפעילות המבצעית".

 

אולי יעניין אותך גם

בתמונה מימין לשמאל: בועז לוי, מנכ"ל התעשייה האווירית ומורדי בן עמי, מנכ"ל תומר במעמד חתימת ההסכם. קרדיט לצילום – מיכאל וינרסקי/התעשייה האווירית

התחרות בשוק המנועים הרקטיים הישראלי גדלה: תעשייה אווירית חותמת על שיתוף פעולה עם תומר

תעשייה אווירית מחממת מנועים מול רפאל - במסגרת ההסכם ירחיבו החברות את הסינרגיה הקיימת ביניהן בתחומי ההנעה הרקטית והטילאות