המו"מ עם לבנון: דייוויד שנקר בדרך ללבנון 

עוזר שר החוץ האמריקני לענייני המזרח הקרוב, דייוויד שנקר, ייסע ללבנון, מרוקו ובריטניה. בלבנון הוא יתארח על ידי המתאם המיוחד של האו"ם בלבנון, יאן קוביס

עוזר שר החוץ לענייני המזרח הקרוב, דייוויד שנקר, ייסע ללבנון, מרוקו ובריטניה בין התאריכים 12 - 21 באוקטובר. כך לפי פרסום של מחלקת המדינה האמריקאית. הוא יתארח על ידי המתאם המיוחד של האו"ם בלבנון, יאן קוביס, עוזר המזכיר שנקר יקל בפתיחת מושב המשא ומתן בין ישראל ללבנון. אליו יצטרף השגריר ג'ון דשרשר, שישמש כמתווך האמריקני למשא ומתן זה. 

כפי שהוכרז ב -1 באוקטובר, הסכם המסגרת לתחילת הדיונים בגבול הימי הוא צעד חיוני קדימה המציע פוטנציאל להניב יציבות, ביטחון ושגשוג גדולים יותר עבור אזרחי לבנון וישראל כאחד. במרוקו ייפגש עוזר המזכיר שנקר, אליו הצטרף השגריר דייוויד טי פישר, עם פקידי הממשלה בכדי לדון בהזדמנויות להגדלת שיתוף הפעולה הכלכלי והביטחוני כדי לקדם את השותפות האסטרטגית בין ארה"ב למרוקו.

ב- 20 באוקטובר יסייע המזכיר ללונדון להיפגש עם עמיתיו בבריטניה לדיונים על ההתפתחויות האחרונות במזרח התיכון ובצפון אפריקה.

 

אולי יעניין אותך גם

bigstock

דעה | פרשת מותו של קצין המודיעין דורשת מבט מחודש על השימוש בצו איסור פרסום

מה קרה במקרה של הקצין ה"מבריק"? אינני יודע. אבל נשגב מבינתי איך כל הנוגעים בדבר, כולל בית המשפט, לא העלו על דעתם שסיפור מהסוג הזה, רווי מסתורין, ימצא דרכו לרשתות החברתיות. ובהעדר עובדות - יפורסם בצורה מעוותת