מערכת EX-TEAMS של אלביט תשמש גם את צה"ל במחלקות הקורונה ברמב"ם

המערכת לניהול ובקרה, שמבוססת על מערכת צי"ד תיושם בשתי מחלקות הקורונה שיופעלו בסיוע חיל הרפואה

צילום: אלביט מערכות

מערכת אקס-טימס (EX-TEAMS) לניהול ובקרה פותחה בשיתוף פעולה בין רופאי רמב"ם ומהנדסי חטיבת התקשוב באלביט מערכות. המערכת  שמבוססת על טכנולוגית שליטה ובקרה של אלביט, הוסבה, לאור צרכי ההתמודדות עם משבר הקורונה, למערכת לניהול ובקרה לצוותים רפואיים. מערכת האקס-טימס הותקנה עד כה על מכשירי הסלולרי של כ-500 רופאים ואנשי צוות העוסקים בטיפול בקורונה, ומשדרגת את יכולות הצוותים הרפואיים ואת ביצועי בית החולים.
 
מערכת EX-TEAMS היא מערכת ניהול ובקרה המותקנת כאפליקציה סלולרית מבוססת ענן על מכשירי הסלולר האישיים או הארגוניים של הצוותים הפועלים במרכז הרפואי, ומאפשרת לנהל ביעילות צוותים רבים, המבצעים משימות שונות, באתרים שונים, ומשקפת לחדר המצב תמונת מצב כוללת בזמן אמת. 
 
המערכת מספקת יכולת ניטור של כלל הצוות הרפואי בתוך המבנים ושלושת קומות החניון התת קרקעי, הצגת המשאבים כולם על גבי מפת בית החולים, תקשורת בקבוצות מוגדרות בדיבור, טקסט או וידאו, תוך תפעול אופטימלי המתאים לעבודה בבגדי המיגון. המערכת מסוגלת לתעדף את המאמצים הטיפוליים על מנת לייעל את ניתוב כוח האדם ולאפיין את מוקדי הפעילות. היא מאפשרת רישום רפואי ללא צורך בהקלדה ותחת תנאי מיגון מחמירים. בנוסף, המערכת מאפשרת להעביר כוחות התערבות לחירום באופן מהיר כך שתאפשר ניצול יעיל של כוח האדם המיומן ברמב"ם. המידע המועבר במערכת מוצפן ושומר על הביטחון והסודיות הרפואית הנדרשת.

המערכת החדשה מופעלת גם בשתי מחלקות הקורונה שיופעלו בסיוע חיל הרפואה בחניון התת קרקעי של בית חולים רמב"ם.

אולי יעניין אותך גם

צילום: תעשייה אווירית

ברק 8 – ההיסטוריה הלא כתובה

מדוע המספר 8? איזה ׳חתול שחור׳ עבר בין תעשייה אווירית לרפאל? ומהו החשש של חיל הים מפני חיילות האוויר של מצרים וסוריה? כל הפרטים במאמר מיוחד של ד״ר אייל פינקו