מגוון הכרזות של חברת NVIDIA בכנס GTC 2020

בין ההכרזות מעבד חדש לתחום הAI, פיתוח מחשב על בבריטניה ועוד

קרדיט: NVIDIA

במסגרת כנס GPU Technology Conference של חברת NVIDIA הוכרזו מספר פיתוחים ופעילויות של החברה לעתיד. החברה חשפה בכנס את משפחת מוצרי BlueField 2,  הכוללת מגוון יחידות עיבוד נתונים (DPU) ואת פלטפורמת DOCA החדשה, המביאים יחדיו עידן חדש של אוטומציית מרכזי נתונים המונעת על ידי בינה מלאכותית בשילוב תמיכה בטכנולוגיות Mellanox ConnectX-6 DX SmartNIC שפותחו במרכז הפיתוח והמחקר של NVIDIA Networking בישראל (מלאנוקס לשעבר). 

עוד. אנבידיה תבנה את מחשב העל הגדול והחזק ביותר בבריטניה, המיועד למטרות מחקר AI ופיתוח בתחום הרפואה. המחשב, שייקרא Cambridge 1, ימוצב במקום ה-29 ברשימת המחשבים החזקים בעולם של Top500, ובמקום ה-3 ברשימת מחשבי העל הירוקים (וחוסכי האנרגיה) לפי רשימת Green500.  

"ההתמודדות עם האתגרים הגדולים ביותר בעולם בתחום הבריאות דורשת משאבי מחשוב חזקים מאוד ובינה מלאכותית", אמר ג'נסן הואנג, נשיא ומייסד-שותף של אנבידיה.  "מחשב העל Cambridge 1 ישמש כמרכז חדשנות עבור בריטניה, ויקדם את העבודה הקריטית ופורצת הדרך שעושים החוקרים במדינה בתחום הבריאות והרפואה".  

אנבידיה מכריזה על שותפות עם מעבדת ה-AI של ענקית הפארמה הבריטית GSK (גלקסו סמית' קליין) אשר תיישם יכולות מחשוב ו-AI להליך גילוי תרופות וחיסונים. ההאב של GSK ישתמש בנתונים ביו-רפואיים, בשיטות AI ובפלטפורמות מחשוב מתקדמות כדי לחקור נתונים גנטיים וקליניים בדיוק מוגבר ובקנה מידה נרחב. 

החברה גם חושפת את פלטפורמת הבינה המלאכותית  - NVIDIA EGX שתאומץ על ידי חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם, ביניהן Dell technologies, Inspur, Lenovo, ו- Supermicro וכן ספקיות תוכנה כמו Canonical, cloudera, Red Hat,  Suse, ו-VMware, לצד מאות סטארטאפים. 

על הפרק גם שיתוף פעולה עם אמזון. שתי החברות משתמשות בשירות הענן של אמזון (AWS) להביא את עתיד ה- XR סטרימינג לענן. פלטפורמת ה-XR מבוססת הענן של אנבידיה תהיה זמינה בענן של אמזון, ותאפשר למשתמשים גישה לסטרימינג באיכות הגבוהה ביותר למכשירי VR ו-AR מרוחקים. 

עם היכולת להזרים (stream) מהענן, אנשי מקצוע יכולים כעת להגדיר, לשנות את הגודל ולגשת לחוויות וירטואליות ועמוקות (Immersive) מכל מקום - הם כבר לא צריכים להיות מקושרים לתחנות עבודה יקרות או למערכות מעקב חיצוניות של VR.

אולי יעניין אותך גם

אחד המסתננים שנתפס

צילום: דובר צה״ל 

דעה | מסתננים מלבנון טיילו בישראל כמעט יום שלם - מתי הם ישמשו לביצוע פיגועים? 

שני מסתתנים חדרו מלבנון ושהו בישראל כמעט יממה בלי שהצבא ידע איפה הם. בפעם הבאה זה יכול להסתיים באירוע טרור או ריגול. נראה כי חיזבאללה מצא דרך לגיטימית לבחון את הנקודות המתות של צה״ל בגבול