כתב אישום: מעשה טרור נגד מבנה קהילתי בשכונת א-טור בירושלים

הנאשמים פעלו נגד מבנה קהילתי בשכונת א-טור על מנת לגרום לעיריית ירושלים להוציא את פעילותה החינוכית מהשכונה

מאת גלית חתן - [1], CC BY 2.5, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=736241

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (יום א') לבית המשפט המחוזי כתב אישום לארבעה צעירים משכונת א טור, מהם שניים קטינים, בגין חבלה, תקיפה, מעשה טרור של הצתת מבנה ציבורי ועוד.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שרית רייך אבניאל מפרקליטות מחוז ירושלים, בשכונת א-טור שבירושלים שוכן בניין, אשר חלקו משמש למגורים, וחלקו מושכר לעיריית ירושלים אשר מפעילה בו מנהל קהילתי של שכונת א-טור, המארגן אירועים שונים בתחום החינוך והתרבות, לטובת תושבי השכונה.

במהלך השנים 2019-2020, על רקע האמור, הותקף הבניין עשרות פעמים. הנאשמים נהגו להתאסף יחד עם אחרים, ולחבור יחדיו למטרת תקיפת המנהל הקהילתי, ולנסות לגרום נזק לאדם ולרכוש, וזאת על מנת לגרום לעיריית ירושלים להוציא את פעילותה החינוכית והתרבותית משכונת א-טור.

הנאשמים השליכו בקבוקי תבערה וירו זיקוקים לעבר המנהל הקהילתי מספר רב של פעמים. באחד האירועים נפגע עובר אורח, תושב השכונה. במקרים אחרים, נגרמו נזקים שונים למבנה. כמו כן, תקפו הנאשמים שוטרים בהזדמנויות שונות, כמתואר בכתב האישום.

אולי יעניין אותך גם

IRNA - The President-elect, Seyyed Ibrahim Raisi

נבחר נשיא איראני חדש

בחירתו של ראיסי והחלשותו של המחנה המתון, מעלה את הסבירות שאיראן בראשותו תמשיך במדיניותה מול ישראל ואולי אף תקצין את פעולותיה