עסקת ענק לראדא: צבא ארה"ב רוכש עשרות רק"מים בתצורת IM-SHORAD

המערכת מאפשרת הגנה מפני איומי אוויר בגובה נמוך. המכ"מ של ראדא הישראלית 

General Dynamics Land Systems

צבא ארה"ב הודיע כי נתן "אור ירוק" לתחילת ייצור ראשונית של מערכת הגנה אווירית קצרת-טווח (IM-SHORAD), והעניק לחברת General Dynamics Land Systems חוזה של 1.2 מיליארד דולר לייצור כלי הרכב החדשים. הצבא לא מסר פרטים נוספים אודות מספר הרכבים שיופקו במסגרת עסקה זו, אך הודיע שהתוכנית תסתיים בסוף ספטמבר 2025. המערכת מבוססת על מכ"מ של ראדא הישראלית. 

האתר Janes.com מדווח כי חברת ג'נרל דיינמיקס סירבה לדון בתוכנית, אך דון קוטשמן, סגן הנשיא והמנכ"ל, אמר  כי החברה "שמחה על היכולת להיות שותפה עם הצבא בכדי להביא את היכולת הנדרשת הזו לחיילי ארה"ב." מערכת IM-SHORAD הינה יכולת ארטילרית של ההגנה האווירית אשר נעה ומתמרנת לצורך תמיכה ישירה בצוותי לחימה החטיבתיים (BCT) בכדי להשמיד, לנטרל או להרתיע איומי אוויר בגובה נמוך, כולל כטב"מים כנפיים, כטב"מים רוטוריים ומטוסי כנפיים קבועות.

המערכת החדשה המבוססת על פלטפורמת רק"מ Stryker A1 וכוללת את ערכות המשימות קרקע-אוויר וקרקע-קרקע של חברת לאונרדו DRS. המערכת חמושה בטילי הלפייר וסטינגר ובתותח 30 מ"מ ואמורה לתמוך בפער המבצעי של ההגנה האווירית לטווח הקצר של הצבא. מערכת הלחימה החדשה כוללת יכולות פגיעה במטרות קינטיות ולא קינטיות ומכ"ם המספק הגנה אווירית של 360 מעלות על צוותי הלחימה החטיבתיים ועל רק"מ הסטרייקר בכל מגוון הפעולות הצבאיות.

 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Hussein Waaile/File Photo

פושעי סייבר מנצלים את החשש ממתקפות נוספות דוגמת קולוניאל פייפליין

חברת הגנת סייבר מדווחת כי נתקלה בעשרות ניסיונות מתקפה במסווה של הורדת עדכוני תוכנות אנטי-כופרה, שהן למעשה תוכנות זדוניות. בסוף השבוע נודע כי המתקפה על צינור הנפט התאפשרה ע״י פריצה לסיסמה אחת בלבד