דיווח: ישראל במו״מ לרכש המטוס-מסוק V-22 מארה״ב

ה-V-22 מתאים להטסת כוחות למשימות מיוחדות תודות למבנהו המיוחד ולמהירותו הגבוהה. על פי דיווחים זרים, העסקה אמורה לכלול גם מנועים, מערכות מכ״ם אינפרה-אדום וציוד נלווה

צילום: מתוך אתר חברת Boeing

ממשלת ישראל מחדשת את השיחות עם הממשל האמריקני לרכישת המטוס-מסוק  V-22 Osprey. ישראל מעוניינת לרכוש 12 כלי טיס כאלו, תוצרת בואינג-בל, כך על פי דיווח באתר Defense Blog.

האתר מציין כי העסקה אמורה לכלול גם מנועים תוצרת רולס רויס, מערכות מכ"ם אינפרה-אדום AN/AAQ-27 וציוד נלווה. הממשל האמריקני הביע נכונות למכור לישראל מטוסים אלו בשנת 2012, וכעבור שנתיים אישר משרד החוץ למכור לישראל ששה מטוסי V-22  בלוק C בשווי של 1.13 מיליארד דולר.

ה-V-22 Osprey ממריא ונוחת אנכית כמו מסוק וטס אופקית כמו מטוס. הוא יכול להגיע למהירות גבוהה (כפולה ממסוקי סער) ולגובה רב, ולכן הוא מתאים להטסת כוחות למשימות מיוחדות.

אם תצא העסקה לפועל, תהיה ישראל המדינה השנייה – אחרי יפן – שרוכשת מטוסי V-22. צבא יפן קנה עד כה חמישה כלים כאלה במחיר של 332 מיליון דולר.

אולי יעניין אותך גם

אימון של הצבא האוקראיני, ארכיון. צילום: REUTERS/Valentyn Orgirenko

ארה״ב תספק סיוע צבאי מסיבי לאוקראינה

הפנטגון הודיע ביום ששי על עסקת סיוע צבאי חדשה לאוקראינה בסך 150 מיליון דולר, הכוללת מכ"ם, ציוד נגד רחפנים, ספינות סיור ומערכות שו"ב