סחר חליפין: ישראל תרכוש מסוקים, איטליה טילי נ"ט וסימולטור

ישראל תרכוש מאיטליה מסוקי אימון. איטליה תרכוש בתמורה טילי ספייק וסימולטורים של אלביט מערכות

קרדיט לתמונה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (במיל') אמיר אשל ומנכ"ל משרד ההגנה האיטלקי, ניקולו פלספרנה, חתמו אתמול (22.09.20) על ההסכם המשלים את עסקת התמורות בין ישראל ואיטליה שהחלה בפברואר 2019. בטקס החתימה שהתקיים במקביל בקריה בת"א ובמשרד ההגנה ברומא ונערך באמצעות הזום, השתתפו גם ראש מנהל הרכש (מנה"ר) אבי דדון, ראש 'סיבט' יאיר קולס, ראש אגף הכספים ויקטור וייס ובכירים נוספים.

הסכם התמורות יכלול רכש הדדי: משרד הביטחון ירכוש מחברת 'לאונרדו' האיטלקית חבילת אימון מתקדמת שתכלול 12 מסוקי אימון מסוג AW119KX ו-2 מאמנים עבור בית הספר לטיסה של חיל האוויר (7 מסוקים ראשונים נרכשו לפני שנה והיום סוכם על רכש 5 מסוקים נוספים). המסוקים החדישים יחליפו בהדרגה את מסוקי ה'סייפן' (בל 206) הוותיקים, שנמצאים בשירות בחיל האוויר מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת. 

משרד ההגנה האיטלקי ירכוש משגרים וטילי 'ספייק' מחברת רפאל ומאמנים מתקדמים ומקושרים (סימולטורים), למספר דגמי מסוקים בצבא איטליה, מחברה שהוקמה בשותפות של 'אלביט מערכות' הישראלית ו'לאונרדו' האיטלקית. המדובר בעסקת המשך לעסקת התמורות בין ממשלות ישראל ואיטליה, שנחתמה בשנת 2011 ושבמסגרתה רכש משרד הביטחון הישראלי 30 מטוסי אימון בתמורה לרכש לוויין תצפית ושני מטוסי התראה מתוצרת ישראל. 

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (במיל') אמיר אשל: "ההסכם מהווה ביטוי נוסף ליחסים הביטחוניים והכלכליים ההדוקים בין ישראל ואיטליה. ההסכם מאפשר לצה"ל להשלים את החלפת מסוקי ההדרכה הישנים של בית הספר לטיסה בחיל האוויר, וכן רכש הדדי מהתעשיות הביטחוניות הישראליות, התורם לייצוא ולכלכלה הישראלית."

 

אולי יעניין אותך גם

סוריה: אסד מחזק את משמר הרפובליקה - מתוך חשש להפיכה נגדו

אסד מרחיב את משמר הרפובליקה ומעגן את אחיזתו בו באמצעות מינויים מבני העדה העלאווית. בעוד מטרתו של המשמר לשמר את שלטון אסד, הוא יכול להיות גם מופנה נגד צה״ל ברמת הגולן. מאמר מיוחד של אל״מ (מיל׳) פסח מלובני