מפגן כוח אמריקני ימי מול איראן

שייטת אמריקנית גדולה, כולל נושאת המטוסים 'נימיץ', חצתה את מצרי הורמוז. השייטת כוללת אלפי אנשי צבא, ועל נושאת המטוסים מוצבים תשעים מטוסי קרב וכן מטוסי תקיפה וביון

נושאת המטוסים ׳נימיץ׳. צילום: US Navy

מפגן כוח אמריקני: שייטת גדולה של הצי האמריקני, שבראשה נושאת המטוסים 'נימיץ', חצתה לפני יומיים את מצר הורמוז והפליגה למפרץ הערבי.

הצי האמריקני הודיע כי נושאת המטוסים היא אניית הדגל  של ״כוח תקיפה״, הכולל גם שתי סיירות נושאות טילים, משחתת נושאת טילים  וכלי שיט נוספים. על פי אתר World Defense, המשימה המוגדרת של "כוח תקיפה" היא לשמור על ביטחון השיט והספנות בים הפתוח. לרוב, כוללות קבוצות כאלו כלי שיט של ציי ארה"ב ובריטניה.

השייטת שהגדולה שחצתה את המצר כוללת 7,500 אנשי צבא אמריקניים. על נושאת המטוסים מוצבים תשעים מטוסי קרב Super Hornet F-18, מטוסי תקיפה אלקטרונית, מטוסי ביון והתראה, ומסוקי תקיפה. את הקבוצה מלוות ספינות לוגיסטיקה וכן צוללות, לסירוגין.

אולי יעניין אותך גם

סוריה: אסד מחזק את משמר הרפובליקה - מתוך חשש להפיכה נגדו

אסד מרחיב את משמר הרפובליקה ומעגן את אחיזתו בו באמצעות מינויים מבני העדה העלאווית. בעוד מטרתו של המשמר לשמר את שלטון אסד, הוא יכול להיות גם מופנה נגד צה״ל ברמת הגולן. מאמר מיוחד של אל״מ (מיל׳) פסח מלובני