שיא עולמי לזוג מפציצי TU-160 רוסיים

טסו במשך 25 שעות רצופות ללא נחיתה במסלול של 20 אלף ק״מ, במהלכן עברו שלושה תדלוקים אוויריים. בכיר בחיל האוויר הרוסי מסר כי ״מטוסים של מדינות זרות״ הצטרפו לחלק מהמסלול

מטוס TU-160 רוסי. צילום: Alex Beltyukov, russianplanes.net via commons.wikimedia.org

שני מפציצים אסטרטגיים נושאי טילים רוסיים מדגם TU-160 שברו את שיא משך התעופה של עצמם, בטיסה ארוכה ללא חניות ביניים במטוס מסוג זה. הטיסה נמשכה 25 שעות, במסגרתן נערכו שלושה תדלוקים אוויריים. המטוסים גמאו למעלה מ-20 אלף ק״מ.  

מפקד צי המטוסים ארוכי הטווח של חיל האוויר הרוסי, גנרל סרגיי קובילש, מסר לספוטניק ניוז כי TU-160 הם מטוסים על-קוליים אסטרטגיים נושאי טילים. הטייסים טסו מעל מים בינלאומיים, מעל אוקיאנוס הקרח הצפוני ומעל האוקיאנוס השקט, והתדלוקים האוויריים בוצעו על ידי ששה מטוסי תדלוק מדגם IL-78. הגנרל הוסיף כי בשלבים מסוימים של הטיסה הארוכה הצטרפו למפציצים מטוסי קרב סוחוי SU-35S  וכן "מטוסים של מדינות זרות".

השיא הקודם של משך טיסה שייך למטוסים זהים שטסו בשנת 2010 במשך 24 שעות ו-24 דקות. הרוסים ציינו כי הטיסות השבוע בוצעו תוך שמירה קפדנית על כל החוקים ותקנות התעופה הבינלאומיים.

אולי יעניין אותך גם

Photo by Eliot Blondet/ABACAPRESS.COM via REUTERS

עידן חדש בפייסבוק: תשעה חשבונות של מנהיגים אם יתבטאו בצורה מסיתה

מדובר בשינוי מדיניות משמעותי עבור החברה, שהצהירה לפני כשנתיים כי דברי פוליטיקאים מהווים מטבעם אינטרס ציבורי ולכן יש לפרסמם. בסוף השבוע הודיעה כי חשבונו של הנשיא לשעבר טראמפ יושעה עד 2023 לפחות