חברת RT שוקלת השתתפות במכרז של פרונטקס ביוון

מטרת המכרז לבחון שימוש בבלוני תצפית באזור יוון

באדיבות Aero-T

חברת RT הישראלית מתכוונת להשתתף במכרז של פרונטקס, זרוע אבטחת הגבולות של האיחוד האירופאי. המכרז מבקש ליישם פיילוט של שני בלוני תצפית. היקף המכרז כ-3 מליוני אירו. 

"המטרה של מכרז זה היא לשכור שני בלוני תצפית לביצוע פרויקט פיילוט שני, הנתמך על ידי מדינה המארחת: יוון, במטרה להעריך את היכולת והעלות של הבלונים במעקב ימי בסביבה מבצעית. היקף המכרז הוא להקים פריסה והפעלה לתקופה של מינימום 4 חודשים ומקסימום של 6 חודשים", כותבים במכרז. 

אזכיר כי לאחרונה חשפה RT בלון גדול חדש בשם 1SKYGUARD שהיה בפיתוח בשנים האחרונות. הבלון פותח על ידי Aero-T חברת הבת של RT ואטלס בהליך שארך שלוש שנות פיתוח.  הבלון באורך של 24 מטר יוכל לשאת מטע"ד במשקל 150 ק"ג לגובה של 3,000 רגל ויכול לשהות באויר ברציפות עד 14 ימים. מערכת הבלון הזו היא הראשונה מסוגה המיוצרת בישראל וכולה כחול לבן.

הבלון הזה יוכל לשאת מספר מטע"דים במקביל הכוללים מכ"מ , תצפית יום/לילה, תקשורת ומודיעין. הצוות המפעיל לא יהיה גדול מארבעה אנשים. 

 

אולי יעניין אותך גם

מאת Oyoyoy - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26723974

דעה | נמל תעופה בינלאומי ברמת דוד עדיף על אחד בחיפה 

בנוסף לדעת רת״א ורש״ת, גם סקר שבוצע על ידי חברה ספרדית תומך במסקנה אחת - עדיף נמל תעופה בינלאומי ברמת דוד על פני אחד בחיפה. מקבלי ההחלטות יתייחסו לדרג המקצועי?