צה"ל מקים את עוצבת "הבזק"

האוגדה תתמחה בלחימה בשטחים מבוצרים, תהיה עתירה בכוחות חי״ר-אש הפועלים בשילוביות עם כוחות קומנדו ושריון, יכולות חשיפה והשמדה 

דובר צה"ל

השבוע ערך טקס הקמת עוצבת "הבזק" (99), בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ובהשתתפות מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקד מערך התמרון המשולב, אלוף יעקב בנג'ו, מפקד אוגדת "הבזק", תת-אלוף אבי רוזנפלד ומפקדים נוספים.
 
האוגדה תתמחה בלחימה בשטחים מבוצרים, תהיה עתירה בכוחות חי״ר-אש הפועלים בשילוביות עם כוחות קומנדו ושריון, יכולות חשיפה והשמדה ורכיבי ניוד המשויכים לה באופן אורגני. עוצבת "הבזק" הוקמה לצורך מיצוי מותאם יותר של כוחות היבשה. האוגדה תביא לחיזוק הגמישות המטכ״לית להוצאת מהלך התקפי נגד כל אויב ובכל זירה. עוצבת "הבזק" תכלול תחתיה את חטיבת "כפיר", היחידה הרב ממדית -"רפאים" ויחידות נוספות. החל מהיום, תוכפף למערך התמרון המשולב הרב ממדי בזרוע היבשה.
 
מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: ״אוגדה 99 היא אוגדה שנולדה מתוך תפיסה רחבה שזיהתה ביושר, ברגעים מסוימים גם באומץ, את המציאות ומולה העמידה מענה. ראשית הצירים להכל זה להכיר בפער, לנצל הזדמנויות ועכשיו להמריא. אני רוצה לנצל את הההזדמנות ולהגיד לכם אנשי חטיבות המילואים תודה רבה. העובדה שאתם נמצאים איתנו מרשימה בעיני כל פעם מחדש- בשביל עם ישראל ובשביל מדינת ישראל".

מדברי מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק: ״במעמד זה, בו אנו מציינים את הקמתה של אוגדה 99, היעד אשר הצבנו לעצמנו במסגרת התאמת צה״ל לאתגרי העתיד, מקבל ביטוי ממשי נוסף. ביטוי אחד, אך חשוב מאין כמוהו לעוצמתו של תהליך זה. אוגדה 99 אינה ככלל האוגדות. עצם הקמתה והפיכתה לאוגדה מבצעית מהווים אבן-דרך בקורותיו של בניין הכוח בצה"ל. כל מי שסוקר בצורה מפוכחת את האתגרים המונחים לפתחנו, מבין כי המערכה הבאה עלולה להיות שונה ומורכבת מקודמותיה.

"אל מול הבנה זאת - איננו עומדים מנגד. אנו פועלים על מנת להיערך למלחמה הבאה כל העת, ומגבשים את יכולות ההכרעה המשמעותיות ביותר שניתן לממש בשדה הקרב. במעמד זה, בו יוצאת אוגדה 99 לדרכה, אנו משלימים צעד נוסף במימושה של התוכנית הרב-שנתית 'תנופה' אשר במרכזה עומדת השתנות התמרון, מתמרון יבשתי לתמרון רב-ממדי".
 
מדברי מפקד עוצבת "הבזק", תת-אלוף אבי רוזנפלד: ״היום אנחנו מציינים אבן דרך משמעותית בבניין כוחו של צה״ל - הקמתה של אוגדה חדשה - אוגדת חי״ר אש  99 - עוצבת "הבזק". הקמת האוגדה היא תוצאה של תהליך עמוק, שתחילתו בתפיסת הניצחון של צה״ל והמשכו בתפיסת התמרון הרב-מימדי וארגון הסד״כ ביבשה.
 
השם שנבחר לאוגדה - עוצבת "הבזק״ - מבטא את מהותה. יכולת הטלה מהירה לכל זירה וגמישות פעולה בתוך הזירה. התמחות בלחימה בשטחים הבנויים והמבוצרים, מבוססת על כוחות חי״ר-אש משולבים עם כוחות שריון והנדסה, בעלי כושר גבוה לחשיפת האויב ותקיפתו.
 
אוגדה 99 כפופה מרגע זה למערך התמרון המשולב בזרוע היבשה. נפעל ביחד כדי להביא לידי מיצוי של הפוטנציאל הגלום במהלך הזה - חיבור בין החילות המתמרנים לבין האוגדה במערך אחד, תחת הזרוע שרואה את השלם בבניין הכוח ביבשה. נתקדם ונגיע ליעדים שלנו כמו בניווט תצ״א - עם מצפן ברור, צעד אחרי צעד, בצורה מדויקת".

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Hussein Waaile/File Photo

פושעי סייבר מנצלים את החשש ממתקפות נוספות דוגמת קולוניאל פייפליין

חברת הגנת סייבר מדווחת כי נתקלה בעשרות ניסיונות מתקפה במסווה של הורדת עדכוני תוכנות אנטי-כופרה, שהן למעשה תוכנות זדוניות. בסוף השבוע נודע כי המתקפה על צינור הנפט התאפשרה ע״י פריצה לסיסמה אחת בלבד