רקפת רוסק-עמינח חוברת ל-Team8

יחד עם יזמים נוספים, פלטפורמת בניית חברות פינטק תוך מינוף מתודולוגיות הקמת החברות של  Team8 בתחומי סייבר דאטה, בינה מלאכותית ופרטיות מידע

מימין לשמאל: רונן אסיא, גליה באר-גבל, רקפת רוסק-עמינח ויובל טל. צילום: רון קדמי

רקפת רוסק-עמינח, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי, יחד עם יזמי הפינטק יובל טל, מייסד חד-הקרן Payoneer ורונן אסיא, מייסד חד-הקרן eToro, וכן עם גליה באר-גבל, שכיהנה כראש תחום הפיתוח העסקי ב-PayPal במזרח אירופה, אפריקה וישראל, חוברים ל-Team8 להקמת Team8 Fintech: פלטפורמה לבניית חברות פינטק. הקבוצה תזהה הזדמנויות גדולות בעולם הפיננסי, ותקים לצד יזמים חזקים חברות סטארטפ גלובליות חדשות, תוך מינוף מומחיות הצוות בתחומי בנקאות קמעונאית, אשראי, תשלומים, סחר אלקטרוני, מסחר בינלאומי, שוקי הון והשקעות, וכן מומחיותה של Team8 בהקמת חברות.  

התעשייה הפיננסית, שהיקפה נאמד בטריליונים, נמצאת בעשור האחרון בתהליך שינוי מואץ ומהותי. הצרכן החדש מצפה לשירות אישי, נגיש, מהיר וזול. הרגולציה מעודדת תחרות ובעלות של המשתמשים על המידע שלהם, והטכנולוגיות החדישות מאפשרות שינוי כללי של הכללים הישנים. כמו כן, נגיף הקורונה מהווה קטליזטור למעבר מהעולם הפיזי לעולם הדיגיטלי, ומחייב גם את התעשייה הפיננסית להזדרז ולהציע מגוון חוויות דיגיטליות אשר יעמדו בציפיות הלקוחות.

Team8 Fintech תחבור ליזמים מבטיחים על מנת לבנות יחד סטארטאפים שיסייעו לשחקנים בזירה הפיננסית להישאר רלוונטים ולהגביר את יתרונם התחרותי. החברות שיבנו יהיו בעיקרן חברות B2B2C/B2B ולא כאלו שפונות ישירות לצרכן הסופי. הקבוצה תתמקד בהשאת ערך עבור שלושה סוגי שחקנים: בנקים ושחקנים מסורתיים אחרים, חברות פינטק מבוססות, וגופים גדולים שאינם פיננסיים במהותם, אך שיש ברשותם בסיס לקוחות רחב וביכולתם להציע להם שירותים פיננסיים.

Team8 Fintech תמנף את מודל הקמת החברות של Team8, שכבר הצמיח חברות דוגמת סיגנייה שנמכרה ל-Temasek ב-250 מיליון דולר, וקלארוטי שגייסה יותר מ-100 מיליון דולר, לצד חברות רבות נוספות דוגמת אילוסיב נטוורקס, הייסולייט, פורטשיפט, דואליטי ו-Curv. 

יכולת בניית החברות של קבוצת  Team8 תאפשר התמודדות אופטימלית עם המורכבות הקיימת בבניית חברות בכלל, ובתחום הפיננסים מוטה הרגולציה בפרט. טכנולוגיות לעולם הפיננסי דורשות מומחיות גבוהה גם בתחומי הסייבר, דאטה, בינה מלאכותית ופרטיות המידע – אזורי הליבה של Team8 בשנים האחרונות.

"התשוקה שלי כיום, כמי שמכירה היטב את האתגרים והמורכבויות ביצירת חדשנות בתוך ארגונים גדולים, היא לבנות חברות מהסוג שהייתי רוצה לשתף עמם פעולה בתפקידי הקודם כמנכ"לית בנק״ מסרה רקפת רוסק עמינח. ״אני מזהה הזדמנויות גדולות במינוף טכנולוגיות לטובת שינוי משמעותי בעולם השירותים הפיננסיים, התייעלות ושיפור חוויית הלקוח. שותף טכנולוגי מוביל הוא מרכיב חיוני ליצירת חדשנות פיננסית מהשורה הראשונה ואין קבוצה בעלת יכולות טכנולוגיות יוצאות דופן בתחומי הטכנולוגיה, הסייבר והדאטה כמו Team8".

במקביל ל-Team8 Fintech, מפעילה קבוצת Team8 שתי זרועות נוספות: Team8 Enterprise שמקימה חברות סייבר, דאטה וטכנולוגיה לארגונים, ו-Team8 Capital שמשקיעה בחברות קיימות בשלבי סיד, A ו-B בכלל תחומי ההתמחות של הקבוצה.

אולי יעניין אותך גם

bigstock

דיווח: חברה הונגרית רוצה לרכוש שליטה בחלל תקשורת - ללא החובות של החברה

לפי מתווה העסקה, חברת התקשורת ההונגרית 4IG תקנה 51 אחוזים מחלל תמורת כ-66 מליוני דולרים. לחלל תקשורת חובות בסך של כ-430 מליוני דולרים באג״ח. אם העסקה תצא לפועל, הרוכשים החדשים לא יהיו מחוייבים בכלום לבעלי האג״ח