שת״פ בין מכון ויצמן למדע ואונ׳ מוחמד בן זאיד באמירויות

שני הגופים ישתפו פעולה בתחום הבינה המלאכותית. משלחת בראשות נשיא המכון תצא לאבו דאבי על מנת לדון בפרטי ההסכם ובדרכים ליישומו

מעמד החתימה הוירטואלי. צילום: מתוך אתר האינטרנט של מכון ויצמן למדע

מזכר הבנות לשיתוף פעולה בין מכון ויצמן למדע בישראל לבין האוניברסיטה לבינה מלאכותית ע״ש מוחמד בן זאיד באיחוד האמירויות נחתם ביום ו׳ האחרון. מעמד החתימה, שנערך באמצעות שיחת וידאו, התקיים בהשתתפות נשיא מכון ויצמן למדע, פרופ׳ אלון חן, והשר לתעשייה וטכנולוגיה מתקדמת וחבר הקבינט הפדרלי של איחוד האמירויות, ד"ר סולטן אחמד אלג'אבר, המשמש גם כיו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה. משלחת בראשות נשיא המכון תצא לאבו דאבי בשבוע הבא על מנת לדון בפרטי ההסכם ובדרכים ליישומו.

שיתוף הפעולה, שנוצר בסיועו של המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, צפוי לכלול מחקרים משותפים בתחום הבינה המלאכותית, תוכניות לחילופי סטודנטים וחוקרים בתר-דוקטוריאליים, חילופי מדענים, עריכת כנסים וסמינרים, שיתוף משאבי מחשוב בין המוסדות ואף הקמת מכון מחקר וירטואלי משותף לבינה מלאכותית. שיתוף הפעולה עתיד לקדם גם את "המרכז לבינה מלאכותית בשירות המדע" – פרויקט דגל של המכון שהושק באחרונה במטרה לרתום את הפוטנציאל האדיר של התחום לקידום מחקרים עתירי נתונים בביו-רפואה, כימיה, אסטר-ופיסיקה ומדעי הסביבה.

האוניברסיטה לבינה מלאכותית באבו דאבי נוסדה בשנת 2019, והיא המוסד הראשון מסוגו בעולם. הקמתה היא חלק מתוכנית כוללת של איחוד האמירויות לקידום תחום הבינה המלאכותית במדינה. היא מציעה תוכניות לדוקטורט ולתואר שני בתחומים ראייה ממוחשבת, למידת מכונה ועיבוד שפה טבעית.

פרופ' אלון חן, נשיא מכון ויצמן למדע: "אנחנו שמחים ונרגשים מההזדמנות לשתף פעולה עם מוסד אקדמי ייחודי וחלוצי, ולפעול יחד לקידום תחום הבינה המלאכותית. כמדען מוח, אני מאמין שתחום זה מאפשר לתרגם את היכולות והמורכבות של המוח האנושי אל הזירה הדיגיטלית, וכי השלכותיו ישפיעו על חיינו ובריאותנו כמו גם על הכלכלה העולמית. נהוג לומר כי המדע אינו מכיר בגבולות. מי ייתן ושיתוף הפעולה בין המדענים משני המוסדות יוכיח זאת פעם נוספת – ואף יסייע להרחיב ולפרוץ את גבולות הידע האנושי".

"כמוסד חלוצי בתחומו, אנחנו תרים אחר שותפויות עם מוסדות מובילים אחרים במטרה לקדם את היכולות המדעיות המשותפות ולהרחיב את גבולות החדשנות הטכנולוגית. אי לכך ובהתאם לזאת, אני מברך על ההזדמנות לשתף פעולה עם מוסד בעל שם כמו מכון ויצמן למדע״, דברי השר האמירתי לתעשייה וטכנולוגיה מתקדמת, ד"ר סולטן אחמד אלג'אבר. ״מזכר ההבנות יאפשר לנו למנף את המומחיות של כל אחד מהמוסדות למען שימוש בבינה מלאכותית להתמודדות עם כמה מהאתגרים הדוחקים ביותר הניצבים בפני העולם – מנגיף הקורונה ועד ההתחממות הגלובלית, ואף מעבר לכך".

אולי יעניין אותך גם

יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט. צילום: שלומי יוסף

סלברייט מדווחת על התוצאות לרבעון הראשון של 2021

נהנית מגידול משמעותי בהכנסות השנתיות ובהכנסות ממנויים בהשוואה לשנה שעברה. מנכ״ל החברה: מרוצים מהצלחתנו להוציא לפועל את אסטרטגיית הצמיחה שלנו, ולהמשיך להציע ללקוחותינו הפתרונות המסייעים ולהאיץ תהליכי חקירה