מיקרוסופט: קבוצות האקרים מתערבות במערכת הבחירות בארה"ב

האקרים בעלי קשר לשלטונות סין, רוסיה ואיראן מנסים "לרחרח" ברשתות הסייבר של יחידים, ארגונים וקבוצות המעורבים במערכת הבחירות לנשיאות ארה"ב בנובמבר השנה

bigstock

חברת מייקרוסופט פרסמה הודעה מיוחדת בה נאמר כי האקרים רוסיים התערבו בבחירות אצל הדמוקרטים בשנת 2016, ועתה הם פועלים שוב ובאחרונה אף הגבירו את היקף פעילויות הסייבר ואת מאמצי ההתערבות במערכת הבחירות. 

האקרים רוסיים החברים בקבוצת סטרונטיום פגעו ביותר מ-200 ארגונים, שרבים מהם קשורים לבחירות לנשיאות, רפובליקנים ודמוקרטים. אותן קבוצות פגעו גם במפלגות בבריטניה. סטרונטיום, לפי הBBC. מדובר ביחידת תקיפת סייבר שקשורה כנראה למודיעין הצבאי הרוסי GRU. 

מאז 2016 נתפסה סטרונטיום כמה פעמים כאשר האקרים שלה ניסו לפרוץ לחשבונות של יחידים וחברות, כנראה כפעולת סיוע למאמצי איסוף מודיעין, אומר תום ברט, סגן נשיא מייקרוסופט ואחראי לביטחון לקוחות.

מייקרוסופט קובעת כי קבוצת ההאקרים הסינית צירקוניום תקפה מוסדות אקדמיים, חברי קהיליית היחסים הבינלאומיים וארגונים העוסקים במדיניות עולמית. קבוצת ההאקרים פוספורוס המיוחסת לאיראן ניסתה ללא הצלחה בחודשי מאי ויוני השנה  לחדור למחשבים של עובדים בכירים בבית הלבן וביצעה פעילויות נגד מטה הבחירות של הנשיא טראמפ.

 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Hussein Waaile/File Photo

פושעי סייבר מנצלים את החשש ממתקפות נוספות דוגמת קולוניאל פייפליין

חברת הגנת סייבר מדווחת כי נתקלה בעשרות ניסיונות מתקפה במסווה של הורדת עדכוני תוכנות אנטי-כופרה, שהן למעשה תוכנות זדוניות. בסוף השבוע נודע כי המתקפה על צינור הנפט התאפשרה ע״י פריצה לסיסמה אחת בלבד