בארה"ב הולכים על 50 מ"מ לנגמ"ש. בישראל תקועים על 30 מ"מ 

תותח ה-XM913 בקוטר 50 מ"מ מיועד לנגמ"ש העתיד של ארה"ב. בישראל טרם רואים יתרון בקוטר מעל 30 מ"מ

Northrop Grumman

נורת'רופ גרומן נמצאת תחת חוזה עם צבא ארה"ב לפתח מרכיב קריטי בצי הלחימה הקרקעית שלו - תותח ה-XM913 בקוטר 50 מ"מ. זאת, עבור דרישות התותח לצי החלופי העתידי שיחליף  את הברדלי.

בסוף אוגוסט העבירה החברה ארבעה תותחי XM913 לשירות, ותכננה למסור שבעה נוספים עד סוף אוקטובר, אמר דובר נורת'רופ גרוממן ג'רוד קרול לג'נס. בנוסף לנשק זה, הוא ציין כי החברה צופה "הזמנה קרובה" לעשרה תותחים נוספים שיועברו לשירות בשנת 2021 לצורך פעילויות הסמכה, בדיקה ושילוב. "תותח 50 מ"מ משלב אמינות של אקדח שרשרת בושמאסטר בטווח stand-off יעיל שיספק ללוחם פתרון נגד יריבים", כתב קרול.

לעומת ארה"ב שעושה מאמצי אינטגרציה לתותחים בקוטר גדול יותר, בישראל תפיסת העבודה עדיין ריכוזית סביב ה30 מ"מ. לצה"ל שני נגמש"ים עתידיים - האיתן שלא ברור כמה ממנו אפשר לייצר בשנה ונגמ"ש עתידי שישלב טכנולוגיות מהכרמל. טרם ברור האם הוא ייוצר בארץ או ירכש מארה"ב בדולר סיוע דרך תכנית הNGCV. 

 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Hussein Waaile/File Photo

פושעי סייבר מנצלים את החשש ממתקפות נוספות דוגמת קולוניאל פייפליין

חברת הגנת סייבר מדווחת כי נתקלה בעשרות ניסיונות מתקפה במסווה של הורדת עדכוני תוכנות אנטי-כופרה, שהן למעשה תוכנות זדוניות. בסוף השבוע נודע כי המתקפה על צינור הנפט התאפשרה ע״י פריצה לסיסמה אחת בלבד