קוריאה הדרומית הקימה מערכת שליטה ובקרה כלל צבאית

השלימה תכנית מקיפה לשדרוג ואיחוד מערכות המודיעין, תקשורת, מחשבים, איסוף והפצה תחת גג אחד. המערכת החדשה נבנתה במשך חמש שנים, בהשקעה של 124 מיליון דולר

חיילי קוריאה הדרומית במהלך תרגיל משותף עם הצבא האמריקני, בחודש שעבר. צילום: Kish Kim/Sipa USA via REUTERS

קוריאה הדרומית השלימה תכנית מקיפה לשדרוג ואיחוד כל מערכות השליטה, הבקרה, התקשורת, המחשבים והמודיעין (C4) תחת גג של מפקדה אחת, בהשקעה של 124 מיליון דולר, כשהמטרה היא שיפור יכולות לקראת מבצעים צבאיים עתידיים.

מנהל הביטחון (DAPA) הודיע בסיאול כי מערכת  השו"ב, במסגרת המבנה החדש והמקיף שלה, תוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם מצבי קרב ומלחמה. המערכת תוכל לטפל בכמות נתונים ומידע גדולה פי שלושה מאשר המערכות הקודמות, אז עסקו ארבעה גופי צבא וביטחון שונים באיסוף ובהפצה של מידע, נתונים ומודיעין.

אתר Janes מדווח כי הדרום קוריאנים בנו את המערכת במשך כחמש שנים. בין היתר, כל מסופי המחשבים ניתנים מעתה להפעלה מרחוק, ואם מסוף מחשב אחד נפגע, מערכת גיבוי נכנסת לפעולה תוך פחות מעשר דקות. כך מובטחת פעולה רציפה של איסוף, תקשורת והפצת מידע ומודיעין בכל זרועות הצבא.

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

דעה | לכשכש בכלב: בישראל - ממשלת השינוי סוכלה. ברשות - הבחירות סוכלו 

המלחמה של הימים האחרונים היא מלחמת ברירה - הכתובת הייתה על הקיר וממשלת ישראל לא התכוננה כראוי. המרוויחים הגדולים מהאלימות הם אלו שלא רוצים שינוי - בשני צידי גדר ההפרדה: בירושלים וברמאללה