מתקפת כופר השביתה מעברי גבול בארגנטינה

מתקפת כופר נגד מערכת הניהול של מעברי הגבול השביתה את הכניסות והיציאות מהמדינה למשך מספר שעות

By Roberto Ettore - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19767371

סוכנות ההגירה הרשמית של ארגנטינה, Dirección Nacional de Migraciones, סבלה מהתקפת כופר Netwalker שעצרה זמנית את מעבר הגבולות אל תוך המדינה ומחוצה לה. בעוד התקפות כופר נגד ערים וסוכנויות מקומיות הפכו נפוצות מדי, זו עשויה להיות מתקפה ידועה ראשונה נגד סוכנות פדרלית שהפריעה לפעילות של מדינה.

על פי תלונה פלילית שפורסמה על ידי סוכנות פשיעת הסייבר בארגנטינה, Unidad Fiscal Especializada en Ciberdelincuencia, נודע לראשונה לממשלה על מתקפת הכופר לאחר שקיבלה מספר רב של שיחות תמיכה טכנית ממחסומים בסביבות השעה 7 בבוקר, 27 באוגוסט.

"בהיותנו בערך בשעה 7 בבוקר ביום המצוין בפסקה לעיל, קיבלה מנהלת הטכנולוגיה והתקשורת בפיקוח המנהל הכללי מערכות מידע וטכנולוגיות של ארגון זה שיחות רבות ממחסומים שונים המבקשים תמיכה טכנית."

כדי למנוע מתוכנות הכופר להדביק מכשירים נוספים, רשתות המחשבים ששימשו את משרדי ההגירה ואת עמדות הבקרה הושבתו. על פי אתר החדשות הארגנטינאי Infobae, הדבר הביא להשעייה זמנית של מעברי הגבול לארבע שעות בזמן שהשרתים הוחזרו לרשת.

 

אולי יעניין אותך גם

Photo by Eliot Blondet/ABACAPRESS.COM via REUTERS

עידן חדש בפייסבוק: תשעה חשבונות של מנהיגים אם יתבטאו בצורה מסיתה

מדובר בשינוי מדיניות משמעותי עבור החברה, שהצהירה לפני כשנתיים כי דברי פוליטיקאים מהווים מטבעם אינטרס ציבורי ולכן יש לפרסמם. בסוף השבוע הודיעה כי חשבונו של הנשיא לשעבר טראמפ יושעה עד 2023 לפחות