עוד ניסיון פיגוע ביו"ש 

מדובר בניסיון פיגוע שלישי בשבועיים האחרונים בגזרת יו"ש

מיקומי הפיגועים האחרונים. צילום מסך גוגל מפות

התקבל דיווח על ניסיון דקירה בכיכר אריאל שבמרחב החטיבה המרחבית "אפרים", כך על פי דובר צה"ל. מדובר בניסיון פיגוע שלישי בשבועיים האחרונים ביו"ש. השניים הקודמים התרחשו באזור התעשייה סגולה וצומת תפוח. 

בהמשך לדיווח על ניסיון פיגוע דקירה בכיכר אריאל שבמרחב החטיבה המרחבית "אפרים", מחבל ניסה לדקור לוחמי צה"ל שפעלו במרחב. אין נפגעים לכוחותינו. כוחות צה"ל פתחו במרדף אחר המחבל, ביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי, ועצרו אותו. המחבל הועבר לחקירת כוהב"ט.

נראה כי חמאס עושה הסדר רגיעה בעזה ומעביר את המשקל ליו"ש. למרות הפיגועים, משרד הביטחון ממשיך לאפשר תשלום משכורות למחבלים בבתי כלא בישראל מבנקים ביו"ש. 

עדכון [15:45]: 

בהמשך להודעת דובר צה"ל על מחבל חמוש בסכין שניסה לדקור חיילים בצומת אריאל והחל בבריחה, כוח משטרתי שהגיע למקום ניטרל את המחבל. שוטרים שעשו דרכם למרחב שומרון, הבחינו בחיילים שמבצעים מרדף אחר המחבל פרקו מהרכב והצטרפו למרדף. אחד השוטרים שהבחין במחבל מסתתר בין השיחים, צעק לו מספר פעמים לעצור אך הוא המשיך במנוסה, השוטר חתר למגע ביצע ירי באוויר ומשלא נענה לקריאותיו לעצור ביצע ירי לעבר רגליו וניטרל אותו. 

השוטר שניטרל את המחבל אמר: "בכניסה לעיר אריאל הבחנו בחיילים שרצים לכיוון השיחים, מיד הבנו שמדובר באירוע חריג, פרקנו מהרכב ותוך כדי שמענו צעקות "המחבל דקר חיילת, המחבל דקר חיילת". חייל שהיה במקום צעק הוא רץ לכיוון השיחים, התחלנו לבצע סריקות יחד עם החיילים ותוך כדי הסריקות הבחנתי במחבל מסתתר בין השיחים, צעקתי לו בערבית מספר פעמים "עצור, עצור" הוא לא נענה לקריאותיי, ביצעתי ירי באוויר הוא המשיך בבריחתו ויריתי לעבר רגליו וניטרלתי אותו".

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה. צילום: דובר צה״ל 

"תפיסת הניצחון" – הצורך בתפיסת לחימה מעודכנת 

מבצע "שומר החומות" מלמד כי גם בלחימה בזירה אחת, בתנאים כמעט אופטימליים, לא הצליח צה"ל להסיר את האיום מהעורף, וודאי שלא התקרב לכדי הכרעה. ראוי שהוא ישמש עבור המערכת הביטחונית קריאת השכמה