עיר בארה"ב רוצה להסדיר בפקודה שימוש בטכנולוגיות מעקב 

באלבני, ניו יורק, רוצים להסדיר בפקודה שימוש בתוכנות לזיהוי פנים וניטור רשתות חברתיות

bigstock

פקודה המוצעת באלבני, ניו יורק, תסדיר את טכנולוגיית המעקב של העיר, כולל תוכנות לזיהוי פנים ומצלמות מעקב, מצלמות גוף של המשטרה ותוכנות ניטור מדיה חברתית.

אם תתקבל, הפקודה תחייב את העירייה ליצור פרוטוקולים כדי שהטכנולוגיה לא תפר זכויות אזרח וכל מחלקה המשתמשת בטכנולוגיות אלה תידרש לדווח למועצה המשותפת בכל שנה על יעילותה ועלויותיה.

חברת המועצה המשותפת באלבני, סוניה פרדריק, אמרה ל- WRGB Albany כי הפקודה תוסיף שכבת שקיפות נוספת לתושבים ולא תרתיע את מחלקת העירייה להשתמש בטכנולוגיות אבטחה. על פי תחנת הטלוויזיה, משטרת אלבני אומרת כי ההצעה רחבה מדי ומשפיעה על כל סוג של טכנולוגיית וידיאו ושמע בה היא משתמשת, מה שמקשה על החקירות.

בישיבת מועצת העיר השבוע, משטרת אלבני אמרה כי אין ברשותה תוכנה לזיהוי פנים, אלא היא לוקחת צילומי מסך כדי לנסות לזהות אדם על ידי השוואתו למאגר תמונות. הם עשו זאת רק 36 פעמים בשנת 2019 ו 32 פעמים עד כה בשנת 2020.

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״