בחברת יאסקווה בישראל פיתחו רובוט לביצוע בדיקות קורונה

המערכת שפותחה בישראל מבוססת זרוע רובוטית בעלת ששה צירים ורכיבים חיצוניים, המבצעים חלק מתהליך הבדיקה באופן אוטומטי וללא מגע ידי אדם

קרדיט צילום: יאסקווה אירופה טכנולוגיות

מרכז המו"פ של חברת יאסקווה (YASKAWA) בישראל השלים פיתוח של מערכת רובוטית לביצוע בדיקות קורונה. יאסקווה פועלת בישראל כחברת בת של ענקית הרובוטיקה מיפן,YASKAWA Electric Corporation. בעקבות ביצועיה הגבוהים של המערכת, נערכת חברת הבת של יאסקווה בישראל לספק מערכות רובוטיות נוספות למעבדות בדיקות קורונה נוספות הפרוסות ברחבי הארץ.

המערכת שפותחה בישראל מבוססת זרוע רובוטית בעלת ששה צירים ורכיבים חיצוניים, המבצעים חלק מתהליך הבדיקה באופן אוטומטי וללא מגע ידי אדם. תהליך הבדיקה כולל דיגום מ- 96 מבחנות שדה בכל סבב בדיקה והכנה ל- PCR. הבדיקות מתבצעות במהירות ובדיוק ומאפשרות הגדלת תפוקת הבדיקות עד לכ- 2,800 ביממה. רובוט בדיקות הקורונה של יאסקווה מחליף את העבודה הידנית האיטית יחסית של לבורנטים, הוא מדויק ומהיר יותר, מונע טעויות אנוש ומסיר את הסיכון לעובדים של מעבדות הבדיקה, שנאלצים לבוא במגע עם הדגימות. הפעלת המערכת מתבצעת בצורה פשוטה וקלה ואינה מחייבת איש צוות מיומן, דבר המאפשר הפחתת העומס במעבדה ושחרור הצוות לביצוע משימות אחרות.

אריק דן, נשיא ומנכ"ל חברת הבת של יאסקווה בישראל: "הרובוטים החדשים לבדיקות קורונה מתמודדים עם הצורך של ישראל ושל כל מדינה אחרת בעולם להאיץ את קצב הבדיקות ולהגדיל את מספרן באופן משמעותי. המערכת הרובוטית שפיתחנו מאיצה את קצב הבדיקות בשיעור של מאות אחוזים ובאמצעותה תוכל ישראל לבצע מספר רב יותר של בדיקות ביום. 

"זו עשויה להיות נקודת מפנה בהתמודדות עם המגפה שכן ככל שמספר הבדיקות גדל, כך קל יותר לקבל החלטות בקנה מידה ארצי ולעצור את שרשרת ההדבקה. בנוסף לכך, המערכת הרובוטית תצמצם מאוד את הסיכון על עובדי המעבדות שרבים מהם ברחבי העולם נדבקו במחלה במהלך כל חודשי המגפה".   

לדברי אריק דן, "לרובוט הקורונה יש פוטנציאל מסחרי בקנה מידה עולמי ולאחר מסירת המערכות הראשונות למעבדות בישראל תחל החברה לטפל בפניות של משרדי בריאות ומוסדות בריאות מכל רחבי העולם, המתעניינים במוצר". 

אולי יעניין אותך גם

צילום מסך, מתוך הכנס. מימין לשמאל: מנחת הכנס אודרי פלונק, ראש תחום כלכלה דיגיטלית ב-OECD ; מתיאס קורמן, מזכ״ל ה-OECD ; יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הישראלי; וחיים אסרף, שגריר ישראל ב-OECD

ישראל מארחת לראשונה את כנס הסייבר השנתי של ה-OECD

הכנס נפתח היום ויימשך שלושה ימים במתכונת מקוונת, תחת הכותרת המרכזית "אתגרים מקומיים – פתרונות גלובליים". מזכ״ל הארגון: החולשה המנוצלת ביותר ע״י תוקפי סייבר היא היעדר שיתוף הפעולה