לבנון: מוסטפא אדיב קיבל את המנדט להרכבת הממשלה

אדיב, המשרת כשגריר לבנון בגרמניה מאז 2013, זכה לתמיכת מרבית גושי הפרלמנט, בכללם חיזבאללה ומפלגתו של סעד חרירי. נשיא צרפת מקרון הגיע ללבנון כדי לנסות להביא לסיום המשבר הכלכלי והפוליטי

מוסטפא אדיב. צילום: REUTERS/Mohamed Azakir

נשיא לבנון, מישל עאון, הטיל על מוסטפא אדיב את המנדט להרכבת הממשלה החדשה, לאחר שהבטיח את תמיכת מרבית חברי הפרלמנט הלבנוני ביום ב׳. אם יצליח, יחליף אדיב את ראש הממשלה הקודם חסאן דיאב, שהתפטר בחודש שעבר לאחר הפיצוץ שהחריב את נמל ביירות, גרם למותם של 190 איש, והותיר לפחות 300 אלף נוספים ללא קורת גג.

אדיב, שגריר לבנון בגרמניה מאז 2013, זכה לתמיכת מרבית הגושים בפרלמנט, בכללם חיזבאללה ו״זרם העתיד״, מפלגתו הסונית של סעד חרירי. אדיב עצמו הוא סוני, בהתאם לשיטה העדתית במדינה הקובעת כי על ראש הממשלה להשתייך לפלג זה.  

״אין זמן לשיחות, הבטחות ומשאלות״, אמר אדיב, וקרא להקים ממשלה וליישם רפורמות במהירות. מינויו של אדיב הגיע שעות לפני שנשיא צרפת, עמנואל מקרון, נחת במדינה לביקור בן יומיים. מאז הפיצוץ בנמל, עומד מקרון במרכז המאמצים להביא לסיום המשבר הפוליטי והכלכלי בלבנון, ואף מפעיל לחץ בינלאומי בנושא.   

אולי יעניין אותך גם

יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט. צילום: שלומי יוסף

סלברייט מדווחת על התוצאות לרבעון הראשון של 2021

נהנית מגידול משמעותי בהכנסות השנתיות ובהכנסות ממנויים בהשוואה לשנה שעברה. מנכ״ל החברה: מרוצים מהצלחתנו להוציא לפועל את אסטרטגיית הצמיחה שלנו, ולהמשיך להציע ללקוחותינו הפתרונות המסייעים ולהאיץ תהליכי חקירה