רוסיה חושפת את ההרמס: מע׳ נשק מונחית לטווח ארוך

לדברי החברה המייצרת, קיים סיכוי של כמעט 100% לכך שהטיל העל-קולי של מערכת זו יוכל להשמיד כל טנק מערבי. למערכת משגרים לשישה טילים, וכל טיל נושא ראש נפץ מפוצל עם 20 ק״ג של TNT

תצוגת הנשק של רוסטק בפורום  Army 2020. צילום: מתוך אתר החברה rostec.ru

התאגיד הממשלתי הרוסי רוסטק חשף בשבוע שעבר את מערכת הנשק המונחית לטווח ארוך, ההרמס (Hermes), בפורום הצבאי והטכני הבינ״ל Army 2020 שנערך סמוך למוסקבה – כך פורסם בסוכנות הידיעות הממשלתית טאס״ס.

"בעקבות מחזור ניסויים מלא של ההרמס בשטחי הניסוי, תוך השמדת סוגים שונים של יעדים, המסקנה היא שמספיק רק טיל אחד של המערכת כדי לחסל באופן מהימן כל טנק מערבי קיים" – כך העיד נציג החברה המייצרת במהלך הצגת מערכת הנשק, והוסיף כי הסתברות ההשמדה הייתה 98-99%. יתר על כן, על פי הנציג, טיל ההרמס עלול לסטות מהיעד רק ב-50 ס"מ לכל היותר, אפילו כאשר הוא נורה לטווח מרבי של 100 ק"מ כאשר החימוש נע במהירות פי ארבעה ממהירות הקול.

המאפיין הבולט של המערכת החדישה הוא מודול לחימה קומפקטי עם משגרים לשישה טילים, אותו ניתן להרכיב על כל שלדה, כולל על רכבים משוריינים. כלומר, מערכת ההרמס יכולה לבצע מטח ירי נגד שישה יעדים בכל פעם. כל טיל נושא ראש נפץ מפוצל עם 20 ק"ג של TNT. מלבד מערכות השריון של האויב, טילי המערכת יעילים נגד רכבי פיקוד או מטה, מרכזי תקשורת ומחסנים. עוד כוללת המערכת מספר רחפני סיור והנחיה, המסייעים באיתור וציון היעד.

אולי יעניין אותך גם

ראש ממשלת איטליה, מריו דראגי. צילום: REUTERS/Remo Casilli/File Photo

איטליה מקימה סוכנות סייבר לאומית

״רמת המעורבות הרוסית ברשת הפכה למדאיגה ביותר״ אמר ראש הממשלה, מריו דראגי. שר החדשנות הזהיר כי 95% משרתי המנהל הציבורי אינם מאובטחים דיים