בכיר טורקי: טורקיה צריכה לשאוף להסכם ימי עם ישראל

האדמירל הטורקי לשעבר ג'יהאט יאיג'י טוען כי טורקיה תרוויח שטח ימי נוסף בהסכם עם ישראל

תיעוד של אונית קידוח טורקית מלווה בספינות מלחמה. טורקיה מחפשת גז בשטח הנמצא תחת אי-הסכמה עם יוון. תמונה מחשבון הטוויטר של חברת אימאג'סאט - https://twitter.com/ImageSatIntl

"המוח" מאחורי הסכם תיחום המים הכלכליים של טורקיה ולוב קורא להשגת הסכם דומה עם ישראל. מי שנחשב למוח מאחורי הסכם תיחום המים הכלכליים בין טורקיה ללוב האדמירל לשעבר ג'יהאט יאיג'י (Cihat Yaycı) קיבל לאחרונה מינוי למרכז מחקר ימי באוניברסיטת באחצ'שהיר, כך על פי פרסום של אופיר אסא. 

במסמך שפרסם מרכז המחקר העונה לשם "דוקטרינת יאיג'י", קורא הקצין המוערך לחתור להסכמי תיחום מים כלכליים עם מדינות נוספות במזרח הים התיכון וביניהן גם ישראל. לטענתו של יאיג'י, במקרה של חתימת הסכם בין ישראל לטורקיה תרוויח ישראל שטח ימי נוסף בגודל של 16.344 קמ"ר.

"משיחות שלי עם דיפלומט בכיר במשרד החוץ הישראלי, הוא הגדיר את האפשרות של הסכם כזה כ"לא מעשי בעת הזו". הן מבחינת הדינמיקה הפנימית בתוך טורקיה וגם לא מבחינתה של ישראל", כותב אסא. 

אולי יעניין אותך גם

ראש ממשלת איטליה, מריו דראגי. צילום: REUTERS/Remo Casilli/File Photo

איטליה מקימה סוכנות סייבר לאומית

״רמת המעורבות הרוסית ברשת הפכה למדאיגה ביותר״ אמר ראש הממשלה, מריו דראגי. שר החדשנות הזהיר כי 95% משרתי המנהל הציבורי אינם מאובטחים דיים