חברת החשמל בוחנת השקעה בסומוטו

סומוטו, המקדמת עסקת מיזוג עם נוסטרומו, מודיעה כי חברת החשמל הישראלית בוחנת פיילוט משותף והשקעה בנוסטרומו‎
 

שוקי אברמוביץ. צילום: א. קליימן

סומוטו, אשר הודיעה לאחרונה על מהלך משמעותי להצפת ערך לבעלי המניות של סומוטו, באמצעות מיזוג עם נוסטרומו מודיעה כי בהתאם למידע שנמסר לה מנוסטרומו, וכפי שפורסם באתר חברת החשמל, ביום 23 באוגוסט 2020, פרסמה חברת החשמל הודעה לבחינת ביצוע פיילוט משותף והשקעה במסלול החדשנות של חברת החשמל עם נוסטרומו.

בהודעתה פירסמה חברת החשמל כי החליטה לסווג ההתקשרות עם חברת נוסטרומו ולאשר יציאה למו"מ לביצוע פיילוט משותף בנושא אגירת אנרגיה ולהשקעה במסלול החדשנות כפטורה ממכרז. על פי הודעת חברת החשמל, בין היתר, מדובר בהצעות ייחודיות ובהזדמנות עסקית לחברת החשמל - הן לבחינת טכנולוגיה חדשה שלא הייתה בעבר ולא קיימת כיום בחשמל החברה, אשר עשויה לתרום לחיזוק היבטי ליבה של חברת החשמל, והן לביצוע השקעה בנוסטרומו, בכפוף לבדיקות מקדימות ולקבלת האישורים הדרושים.

כאמור בדיווחי החברה, נוסטרומו עוסקת בפיתוח, התקנה ותפעול של מתקני אגירת אנרגיה לבנייני משרדים, קניונים, בתי חולים, מרכזי דאטה וצרכנים מסחריים נוספים של מיזוג אוויר (מבוססי צ'ילרים), באמצעות מערכת שפיתחה המבוססת על תא אנרגיה ייחודי המכיל מאות קפסולות של מים, ומאפשר המרה ואגירה של אנרגיה חשמלית לאנרגית קור.

שוקי אברמוביץ, יו"ר דירקטוריון סומוטו: "ההחלטה שלנו לקדם את המיזוג עם נוסטרומו, לאחר תהליך בחינה סדור ומפורט לעסקה אסטרטגית של סומוטו וליצירת ערך לבעלי המניות של סומוטו מקבלת משנה תוקף עם החלטתה של חברת החשמל הישראלית, מהגופים המשמעותיים בתחום האנרגיה בישראל, לבחון את הטכנולוגיה לרבות בחינת השקעה בנוסטרומו."

אולי יעניין אותך גם

צילום מסך, מתוך הכנס. מימין לשמאל: מנחת הכנס אודרי פלונק, ראש תחום כלכלה דיגיטלית ב-OECD ; מתיאס קורמן, מזכ״ל ה-OECD ; יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הישראלי; וחיים אסרף, שגריר ישראל ב-OECD

ישראל מארחת לראשונה את כנס הסייבר השנתי של ה-OECD

הכנס נפתח היום ויימשך שלושה ימים במתכונת מקוונת, תחת הכותרת המרכזית "אתגרים מקומיים – פתרונות גלובליים". מזכ״ל הארגון: החולשה המנוצלת ביותר ע״י תוקפי סייבר היא היעדר שיתוף הפעולה