נתפסה מעבדה פלסטינית לזיוף תעודות זהות ישראליות

כוחות משטרה וכוחות צה"ל מחטמ"ר יהודה פשטו לפני מספר ימים על בית בכפר יטא ששימש כמעבדה לזיוף מסמכים

קרדיט צילום: דוברות המשטרה

ביחידה המרכזית של המשטרה התנהלה חקירה סמויה בהמשך מספר שבועות בחשד לזיוף תעודת זהות, רישיונות נהיגה, רישיונות לעסוק בכלי עבודה כבדים ועוד. החקירה הפכה לגלויה עם מעצרם של שני חשודים פלסטינים תושבי הכפר יטא.

כוחות משטרה וכוחות צה"ל מחטמ"ר יהודה פשטו לפני מספר ימים על בית בכפר יטא ששימש כמעבדה לזיוף מסמכים ועצרו על "חם" שני חשודים פלסטינים בחשד שעסקו בזיוף תעודות. במהלך החיפוש בבית נתפסו על ידי הכוחות מדפסות, ציוד ששימש לזיוף המסמכים, תעודות זהות החשודות כמזויפות, מחשבים ומסמכים מזויפים.

מהחקירה עלה כי החשודים זייפו מאות מסמכים וביניהם תעודות זהות שבאמצעותן פלסטינים נכנסו לתחומי הארץ , עוד עלה כי זייפו רישיונות נהיגה, רישיונות לעיסוק כמנופאים ובכלי עבודה כבדים נוספים בתחומי הארץ ועבור כל תעודה קיבלו תשלום של מאות שקלים.

שני החשודים (25,29) נחקרו בחשד לזיוף בנסיבות מחמירות, אחזקת מכשור וציוד לזיוף מסמכים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה. היום הוגשה הצהרת תובע בבית משפט הצבאי בעופר על ידי התביעה הצבאית ומעצרם של החשודים הוארך עד ליום 27.8.2020.

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Hussein Waaile/File Photo

פושעי סייבר מנצלים את החשש ממתקפות נוספות דוגמת קולוניאל פייפליין

חברת הגנת סייבר מדווחת כי נתקלה בעשרות ניסיונות מתקפה במסווה של הורדת עדכוני תוכנות אנטי-כופרה, שהן למעשה תוכנות זדוניות. בסוף השבוע נודע כי המתקפה על צינור הנפט התאפשרה ע״י פריצה לסיסמה אחת בלבד