ממשלת ישראל אישרה לרשות החדשנות תקציב נוסף לתמיכה בהיי-טק

התקציב הנוסף של 390 מיליון ש"ח נועד להגדלת ההשקעה הממשלתית בחברות הייטק קטנות ובנוניות
 

bigstock

ממשלת ישראל אישרה לרשות החדשנות תקציב נוסף של 390 מיליון ₪ שנועד להגדלת ההשקעה הממשלתית בחברות הייטק קטנות ובנוניות. תוספת התקציב תאפשר לרשות להאריך את תקופת ההגשה לערוץ המענקים המהיר עד לתאריך 19 בנובמבר, 2020.

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "הערוץ המהיר הינו אחד מסדרת כלים אפקטיביים שהשקנו כמענה למשבר הכלכלי שנוצר כתוצאה ממגפת הקורונה שמטרתו לסייע בהתאוששות מואצת להייטק. הרשות מעוניינת לתמוך בחברות טובות שיש להן סיכוי לשרוד את המשבר, אולם נקלעו למצב בו נוצר להם קושי לגייס כסף או לבצע מכירות. הרחבנו משמעותית את מעגל התמיכה לחברות שיכולות להיעזר במענק שלנו כדי לשרוד והתחייבנו להשלים את תהליך הבדיקה וקבלת ההחלטות עד לטווח של 4 שבועות".

 במסגרת ערוץ זה תומכת הרשות בחברות אשר מפתחות מוצרים חדשניים עם נכסים משמעותיים וסיכויי הצלחה גבוהים בטווח הארוך, אך בעלות יתרת מזומנים קצרה (Short Runway). השקעה זו מאפשרת לחברות לצלוח את המשבר, ולהוות נדבך משמעותי במנוע הצמיחה המרכזי של המשק הישראלי וביציאה ממנו.

כאמור, בעקבות הדרישה הגבוהה לערוץ מענקים זה הגמישה הרשות את תנאיו, אפשרה לחברות נוספות להגיש ואף האריכה בחודשיים נוספים את מועדי ההגשה. 

 

אולי יעניין אותך גם

The State Correctional Institution Laurel Highlands prison for the elderly and infirm, where a coronavirus disease (COVID-19) outbreak has infected more than half of the inmates in Somerset, Pennsylvania on December 5, 2020. REUTERS/Maranie R. Staab
 

הניו יורק טיימס: מערכת הכליאה בארה"ב הייתה גורם מכריע בהיקפי ההדבקה בקורונה

המחקר מצא כי היו יותר מ -1,400 מקרי הדבקות של אסירים חדשים ושבעה מקרי מוות בממוצע בכל מתקני הכליאה מדי יום. אלפי אסירים ואנשי צוות נדבקו. מאות מתו מסיבוכים של המחלה