התעשייה הביטחונית הצומחת של קוריאה הדרומית

הביצועים החזקים של החברות הביטחוניות מונעות מרפורמות בתעשייה, חלק מתכניתו של הנשיא להפוך את הצבא לרזה ויעיל יותר, הנסמך פחות על טכנולוגיות זרות

נשיא קוריאה הדרומית מון. צילום: Chung Sung-Jun/Pool via REUTERS

בעשור האחרון, חווה קוריאה הדרומית עלייה בתחום התעשיות הביטחוניות שלה, והיא גם מתרחבת יותר ויותר לשווקים בינלאומיים. כך על פי אתר Defense News, שכלל ארבע חברות דרום-קוריאניות ברשימתו השנתית של 100 החברות הביטחוניות המובילות בעולם.

על פי האתר, הביצועים החזקים של החברות הביטחוניות מונעים משורה של רפורמות בתעשייה, המהוות חלק מתכניתו של נשיא דרום קוריאה, מון ג׳ה-אין, להפוך את צבא המדינה לרזה ויעיל יותר, שנסמך פחות על טכנולוגיות של מדינות זרות ויותר על פיתוחים מקומיים. למשל, חברתKorea Aerospace Industries, הנמצאת ברשימת 100 החברות המובילות, מפתחת מטוס קרב של הדור הבא, עם אוויוניקה דרום קוריאנית הכוללת מכ״ם מערך סריקה אלקטרוני, הנמצא בפיתוח של הסוכנות לפיתוח ההגנה של המדינה בתמיכת אלביט מערכות, המספקת גם חלק מהרכיבים, כך לפי הפרסום באתר.

תקציב הביטחון של קוריאה הדרומית צמח בכ-20% בין השנים 2009 ו-2017, והגיע לכ-43 מיליארד דולר. בשנת 2017, הייתה המדינה ספקית הנשק ה-11 בגודלה בעולם, עם מכירות בהיקף של כ-5.5 מיליארד דולר.

אולי יעניין אותך גם

Photo by Eliot Blondet/ABACAPRESS.COM via REUTERS

עידן חדש בפייסבוק: תשעה חשבונות של מנהיגים אם יתבטאו בצורה מסיתה

מדובר בשינוי מדיניות משמעותי עבור החברה, שהצהירה לפני כשנתיים כי דברי פוליטיקאים מהווים מטבעם אינטרס ציבורי ולכן יש לפרסמם. בסוף השבוע הודיעה כי חשבונו של הנשיא לשעבר טראמפ יושעה עד 2023 לפחות