תא"ל דורון בן ברק מונה לצנזור הצבאי הראשי

"הצנזורה מתקיימת תוך כדי שמדינת ישראל שומרת על צביונה הדמוקרטי וחירותו של הפרט", אמר השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון

צילום סטילס: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

היום (ה') נערך טקס חילופי צנזור צבאי ראשי בקריה בתל אביב. הטקס נערך במעמד השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון, הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, והצנזור הצבאי הנכנס, תא"ל דורון בן ברק. מאל"מ (במיל') אייל סמואלוב נבצר מלהגיע עקב בידוד ביתי. 

שר הביטחון, בני גנץ, שוחח מוקדם יותר עם אל"מ סמואלוב ועם תא"ל בן ברק. גנץ הודה לסמואלוב על שירותו ארוך השנים במערכת, ועל היענותו למלא את מקומו של הצנזור הראשי בחצי השנה האחרונה ואיחל לתא"ל בן ברק בהצלחה בכניסה לתפקיד.

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון אמר בטקס: "אני רוצה לברך את תא"ל דורון בן ברק על מינויו לתפקיד הצנזור הצבאי הראשי של צה"ל. אני סמוך ובטוח כי תא"ל בן ברק ימלא בהצלחה וללא דופי את תפקידו לאחר 25 שנות שירות בפרקליטות הצבאית. משימתה של הצנזורה בשמירה על המידע הרגיש וביטחונה של המדינה, הופכת עם השנים למורכבת, מאתגרת וחשובה יותר בעקבות החידושים הטכנולוגיים הרבים והשפעתן של המדיות החברתיות על חיינו, ומתקיימת תוך כדי שמדינת ישראל שומרת על צביונה הדמוקרטי וחירותו של הפרט."

אולי יעניין אותך גם