אנחנו יודעים מה יקרה בקיץ הקרוב: עשרות שריפות בעוטף עזה

למרות שהיו למערכת הביטחון את חודשי החורף להתכונן לבלוני התבערה בקיץ - לא נעשה דבר. והבלונים חזרו

קרדיט צילום: משה ברוכי יערן קק״ל

תופעת בלוני התבערה באזור עוטף עזה חזרה אמש והיום (ג') במלוא העוצמה, 16 מוקדי שריפות שונים הוצתו אתמול (ב') בגזרת יערות כיסופים, בארי ושוקדה ועל כולם השתלטו בהצלחה כוחות קק"ל יחד עם כב"ה. כוחות כיבוי של קק"ל מוכנים וערוכים להצתות.

אחרי הפוגה של מספר חודשים, חזרו אתמול (ב', 10.8) ההצתות מבלוני התבערה שהגיעו אל עבר דרום ישראל מרצועת עזה. עיקר השריפות התרכזו באזור יערות כיסופים, בארי ושוקדה הסמוכים לגבול רצועת עזה ובהם הוצתו 16 מוקדי שריפות שונים. בין המוקדים שנפגעו היו שמורת בארי ומטעי האבוקדו של קיבוץ כיסופים. כוחות קק"ל וכב"ה שהיו ערוכים לספק מענה, השתלטו על כל מוקדי השריפות.
 
קרן קימת לישראל נרתמה למאבק נגד שריפות היער המאיימות אף על תושבי האזור. לאורך היממה האחרונה לקחו חלק בפעילויות הכיבוי עובדי קק"ל נגב מערבי עם ארבע כבאיות של קק"ל. צוותי הכיבוי של קק"ל משתפים פעולה גם עם הרבש"צים של הישובים השונים, כוחות כב"ה, וכוחות צה"ל שבאזור המסייעים באספקת כלים כבדים, אבטחה, מיכליות כיבוי מים ואף פעולות כיבוי על ידי חיילים. הכוחות השתלטו בהצלחה על כל מוקדי השריפה השונים ונכון לרגע זה האש כובתה.
 
דני בן דוד, מנהל אזור נגב מערבי בקק"ל סיפר על הלחימה נגד השריפות בשטח: "ביממה האחרונה קק"ל מתמודדת בהצלחה עם השריפות במוקדים השונים באזור עוטף עזה. עד כה בקבוקי התבערה שהגיעו לאזור גרמו ל-16 שריפות ביערות בנוסף לכמה שריפות בשטחים פתוחים.

"כלקח מאירועי הצתה קודמים, ביצענו פעולות מניעה והכנה שונות ואין ספק שקק"ל ערוכה להתמודד עם השריפות בהצלחה. אתמול הצלחנו להשתלט על 16 מוקדים באופן יעיל ומהיר והנזק שנותר במוקדים יחסית קטן. אנו בטוחים שהמוכנות של כוחות קק"ל תוכיח את עצמה גם במקרים הבאים ויחד נמנע נזקים ליערות, לבעלי החיים, לאזרחים ולזיהום האוויר."

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״