ארה״ב הזמינה תשעה מסוקי צ׳ינוק נוספים

חתמה על חוזה עם בואינג לייצור עוד תשעה מסוקים עבור פיקוד המבצעים המיוחדים של חיל האוויר. מנהל תכנית המסוקים: גם ישראל מתעניינת

 

SPC Glenn Anderson, commons.wikimedia.org

צבא ארה"ב חתם על חוזה עם חברת בואינג בסך של כ-25 מיליון דולר לייצור עוד תשעה מסוקי תובלה מתקדמים MH-47G Chinook עבור פיקוד המבצעים המיוחדים של חיל האוויר, כך נמסר בהודעה רשמית מטעם משרד ההגנה האמריקני. 

לחברת בואינג יש עתה חוזים לייצור 24 מסוקי צ'ינוק דגם G המתקדם, ובסך הכול צפוי שהצבא ירכוש בשנים הקרובות 69 מסוקים מדגם זה. בדגמי צ'ינוק עבור הכוחות המיוחדים יש כמה שיפורים ושדרוגים למשימות מיוחדות, כמו רוטורים חדשים, שינויים גדולים במערכות ההנעה ותאי דלק משוכללים. כל השינויים הללו יאפשרו למסוקי תובלה להגדיל טווחי פעולה וכושר נשיאת מטענים מוגבר.

מנהל תכנית מסוקי צ'ינוק בבואינג, צ'אק דביונדו, הדגיש את חשיבות ייצור של המסוקים לייצוא ואמר כי ישראל וגרמניה מגלות בהם עניין. על פי אתר Defense News, ישנם כיום 900 מסוקי צ׳ינוק פעילים ברחבי העולים, מהם 542 בצבא ארה״ב.

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

ביידן ביטל את הצו הנשיאותי של טראמפ כנגד טיקטוק, מבקש בחינה מחודשת

בצו חדש שפרסם הנשיא בשבוע שעבר, הוא מנחה את מחלקת המסחר לפקח על פעילות והורדת אפליקציות להן עלולה להיות השפעה על הביטחון הלאומי האמריקני, ולהגיש המלצות בתוך 120 יום