כללית תסבסד את מכשיר הראייה המלאכותית של אורקם

לקוחות 'כללית מושלם' יקבלו סבסוד לרכישת המכשיר המתקדם OrCam MyEye, המסייע לעיוורים וללקויי ראייה ברחבי העולם באמצעות קריאת טקסט, זיהוי פנים וסריקת ברקודים

צילום: יח״צ אורקם

קופת חולים כללית וחברת אורקם חתמו הסכם שיתוף פעולה חדש, שיאפשר לראשונה ללקוחות 'כללית מושלם' הסובלים מעיוורון או מלקות ראייה לרכוש את טכנולוגיית העזר המתקדמת של חברת אורקם הישראלית בסבסוד משמעותי. המהלך הוא חלק מסדרה של פעולות שמקדמת בשנים האחרונות כללית להטמעת חדשנות טכנולוגית בשירותי הרפואה שלה, עם דגש על חדשנות ישראלית.

מכשיר OrCam MyEye, מוצר הדגל של החברה, הינו מכשיר מבוסס טכנולוגיית ראיה מלאכותית, הנצמד לכל מסגרת משקפיים באמצעות מחבר מגנטי אשר מקריא באוזנו של המשתמש טקסט מכל משטח. המכשיר מאפשר קריאת טקסט מודפס או דיגיטלי, זיהוי פנים, מוצרים, שטרות כסף וסריקת ברקודים, ובכך מסייע בשיפור חייהם של עיוורים וליקויי ראיה. זוהי טכנולוגיית העזר הלבישה היחידה שמופעלת על ידי תנועת אצבע אינטואיטיבית או מעקב אחר מבטו של המשתמש, ללא צורך בסמארטפון או חיבור Wifi, דבר שמבטיח הגנה על פרטיות המשתמש. 

מכללית נמסר: אנו שמחים להנגיש טכנולוגיה פורצות דרך זו למטופלים שלנו באמצעות כללית מושלם, ולשתף פעולה עם חברה כמו אורקם המהווה חוד החנית של החדשנות הישראלית.

מחברת אורקם נמסר: שיתוף הפעולה מנגיש את הטכנולוגיה לעוד אלפי לקויי ראייה ועיוורים בישראל, וזו מבחינתנו גולת הכותרת במהלך הזה. הטכנולוגיה מסייעת לאנשים עם לקויות בהתמודדות עם אתגרי היום יום, ובכך מעניקה עצמאות ומסייעת להשתלב באופן מיטבי בחברה ובתעסוקה. אנו מאמינים שנמשיך ונחזק את הפעילות המשותפת שלנו גם בהמשך להגשמת מטרות אלו.

חברת אורקם, שהוקמה בשנת 2010 על ידי פרופסור אמנון שעשוע וזיו אבירם, מתמקדת בפיתוח טכנולוגיות לבישות מבוססות ראיה ממוחשבת ובינה מלאכותית, שנועדו לספק עצמאות לעיוורים, לקויי ראייה, מתקשים בקריאה, כבדי שמיעה ואוכלוסיות נוספות. ה-OrCam MyEye  זמין ב-25 שפות ובלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם, ומסייע להעניק עצמאות לעשרות אלפי אנשים ברחבי העולם.

 

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה. צילום: משטרת ישראל

פרשת הפדופיליה ברשת נגד בנו ריינהורן הסתיימה ב14 שנות מאסר בפועל

ריינהורן הודה בכתב-אישום מתוקן שכלל 30 אישומים, מתוכם 8 אישומים של אינוס וירטואלי או מעשה סדום וירטואלי בנסיבות אינוס, והשאר – עבירות של מעשים מגונים מקוונים, יצירת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, החזקת חומרי תועבה, וכן גניבת זהות